Program 2016
Program výjezdního workshopu z obchodního práva
pátek 8. – neděle 10. dubna 2016
Pátek 8. 4. 2016
Příjezd nejpozději do 12.30, ubytování, příprava seminární místnosti
Uvítání – úvodní slovo
13:00 – 13:30
PANEL 1: Závazkové právo I(I. část)
13:30 – 15:30
moderuje Petr Čech
Josef Kříž
Podnikatel jako slabší strana - pojem, význam (aneb skutečně se podnikatel nemůže dovolat neplatnosti smlouvy, stal-li se obětí lichvy?)
Pozorovatelé: Jan Flídr, Petr Oulík, Michael Zvára
13:30 – 13:45
Lucie Růžičková
Princip bezformálnosti právních jednání v novém civilním právu a jeho nepsané meze (aneb skutečně lze bezformálně činit všechna jednání, pro něž zákon ani dohoda stran formu nepředepisuje, např. přistoupit k dluhu za účelem jeho zajištění, garantovat plnění třetí osoby či uznat pohledávku jako pravou)?
Pozorovatelé:
13:45 – 14:00
Diskuse
14:00 – 14:20
Hodnocení
14:20 – 14:30
Zuzana Kolísková
Nepřiměřená ujednání ve spotřebitelských smlouvách v tuzemské i unijní judikatuře (aneb co konkrétně rozumět pod rozporem s požadavkem přiměřenosti a významnou nerovnováhou práv nebo povinností stran v neprospěch spotřebitele?)
Pozorovatelé:
14:30 – 14:45
Michal Zabadal
Předčasné jednostranné ukončení nájmu prostoru sloužícího podnikání uzavřeného na dobu určitou (aneb může nájemce nájem vypovědět kupříkladu pro dramatický propad návštěvnosti obchodního centra, v němž se prostor nachází, nebo proto, že pronajímatel pronajal sousední prostor přímému konkurentovi?)
Pozorovatelé:
14:45 – 15:00
Diskuse
15:00 – 15:20
Hodnocení
15:20 – 15:30
Přestávka
15:30 – 15:45
PANEL 2: Korporátní právo I (I. část)
15:45 – 17:20
moderuje Lucie Josková
Petr Hotovec
Zájem obchodní korporace
Pozorovatelé:
15:45 – 16:00
Diskuse
16:00 – 16:15
Hodnocení
16:15 – 16:20
Denisa Mokřížová
Rozdělení působnosti ve veřejné obchodní společnosti
Pozorovatelé: Klára Hurychová,
16:20 – 16:35
David Němeček
Rozmanitost ve složení dozorčích rad akciových společností
Pozorovatelé:
16:35 – 16:50
Diskuse
16:50 –17:10
Hodnocení
17:10 – 17:20
Večeře
17:20 – 18:30
PANEL 2: Korporátní právo I (II. část)
18:30 – 19:40
moderuje Lucie Josková
Martin Pata
Účel a přípustnost modifikace odpovědnosti členů volených orgánů obchodních korporací
Pozorovatelé:
18:30 – 18:45
Bára Bečvářová
Odstoupení z funkce v nevhodnou dobu a jeho důsledky
Pozorovatelé:
18:45 – 19:00
Diskuse
19:00 – 19:30
Hodnocení
19:30 – 19:40
Přestávka
19:40 – 20:00
PANEL 3: Korporátní právo II (I. část)
20:00 – 21:10
moderuje Kateřina Eichlerová
Tadeáš Matys
Kaduční řízení
Pozorovatelé:
20:00 – 20:15
Adam Jaroš
Uvolněný podíl
Pozorovatelé:
20:15 – 20:30
Diskuse
20:30 – 21:00
Hodnocení
21:00 – 21:10
Sobota 9. 4. 2016
Snídaně
7:30 – 8:30
PANEL 1: Závazkové právo I (II. část)
8:30 – 9:10
moderuje Petr Čech
Tomáš Mach
Úskalí nové úpravy omylu (aneb co s omluvitelným omylem jednajícího, který nikdo nevyvolal, druhá strana o něm však věděla a využila jej, a kam se poděl omyl v pohnutce?)
Pozorovatelé:
8:30 – 8:45
Diskuse
8:45 – 9:05
Hodnocení
9:05 – 9:10
PANEL 2: Korporátní právo I (III. část)
9:10 – 10:10
moderuje Lucie Josková
Monika Vondrová
Akcionářské dohody
Pozorovatelé:
9:10 – 9:25
Kateřina Babulíková
Transparentnost akciové společnosti
Pozorovatelé: Filip Svoboda, Klára Hurychová, Jan Kočer
9:25 - 9:40
Diskuse
9:40 – 10:00
Hodnocení
10:00 – 10:10
Přestávka
10:10 - 10:30
PANEL 3: Korporátní právo II (II. část)
10:30 – 12:40
moderuje Kateřina Eichlerová
Tomáš Hejný
Co je a co není statusovou otázkou v právní úpravě obchodních korporací
Pozorovatelé:
10:30 - 10:45
Libuše Dočekalová
Vedoucí odštěpného závodu
Pozorovatelé:
10:45 – 11:00
Diskuse
11:00 – 11:20
Hodnocení
11:20 – 11:30
Michaela Kubíčková
Srovnání postavení jednatelů, tvoří-li kolektivní, nebo individuální orgán
Pozorovatelé:
11:30 – 11:45
Mikoláš Růžek
Postavení dozorčí rady ve společnosti s ručením omezeným
Pozorovatelé:
11:45 – 12:00
Diskuse
12:00 – 12:30
Hodnocení
12:30 – 12:40
Oběd
12:40 – 13:40
Výlet
13:45 – 18:00
Večeře
18:30 – 19:30
PANEL 3: Korporátní právo II (III. část)
19:30 – 20:10
moderuje Kateřina Eichlerová
Dominik Králik
Novinky v úpravě zákona o státním podniku
Pozorovatelé:
19:30 – 19:45
Diskuse
19:45 – 20:05
Hodnocení
20:05 – 20:10
Neděle 10. 4. 2016
Snídaně
8:00 – 9:00
PANEL 4: Závazkové právo II
9.00 – 12:00
moderuje Tomáš Horáček
Anežka Janoušková
Nabytí vlastnického práva od neoprávněného v obchodních vztazích
Pozorovatelé:
9:00 – 9:15
Přemysl Ptáček
Obchodní podmínky a doložky ve vztazích podnikatele a nepodnikatele
Pozorovatelé:
9:15 – 9:30
Diskuse
9:30 – 9:50
Hodnocení
9:50 – 10:00
Ota Mach
Výpověď obchodního zastoupení a koncepce zvláštní odměny
Pozorovatelé:
10:00 – 10:15
David Línek
Odpovědnost za škodu na zásilce v různých druzích přepravy
Pozorovatelé:
10:15 – 10:30
Diskuse
10:30 – 10:50
Hodnocení
10:50 – 11:00
Marie Švábová
Specifika nabídkových řízení ve veřejných službách v přepravě cestujících
Pozorovatelé: Petra Kamínková
11:00 – 11:15
Kristýna Magrlová
Zákon o registru smluv z hlediska obchodního práva
Pozorovatelé:
11:15 – 11:30
Diskuse
11:30 – 11:50
Hodnocení
11:50 – 12:00
Oběd
12:15 – 13:00
Závěrečné hodnocení – vyhlášení nejlepších příspěvků
13:00 – 13:30
Odjezd