Příjemné a respektující prostředí na fakultě pro studující

Přemýšlíte o tom, jak co nejlépe využít studium na fakultě? Zvažujete, kam dál? - Máte pocit, že se Vám studium nedaří, a chcete se poradit, jak je zvládat? Řešíte problémy ve vztazích nebo sami v sobě?

Na této stránce naleznete informace, kam se můžete obrátit.

Jak na to, aby se studovalo lépe? Informace o studijním a kariérním poradenství.

Studium je nejen přínosné, ale má i náročnější stránky. Je důležité umět se učit, stejně jako je důležité moci s někým probrat svoje další profesní směřování. Pokud v této oblasti cítíte nesnáze, prosím,

• zamyslete se nad tím, zda se o tématech, která řešíte, nechcete pobavit s některým z Vám blízkých vyučujících. Jistě Vás rádi vyslechnou a poradí Vám. Můžete se zkusit obrátit například na vyučujícího, který Vás vedl na semináři nebo jste k němu chodili na povinně volitelný předmět.
  • zvažte konzultaci v naší fakultní kariérní poradně, která funguje nově od 1.4.2022 - viz Kariérní poradna

Na stránkách Centra Carolina Univerzity Karlovy je možné najít:

Online výuka

Návod, jak si technicky poradit s online výukou, naleznete zde.

Co dělat, když studium nejde tak, jak byste chtěli? Anebo je zde jiný problém, který ovlivňuje vaše studium nebo psychickou pohodu?

Každý se někdy setkáme se situacemi, kdy nevíme, jak dál. Nejste na to sami. Zkusíme Vám pomoci buď osobně, anebo Vám nabídneme kontakt, kam se obrátit dál. Můžete zvážit:

• psychologické poradenství v rámci fakulty (poradenství probíhající přímo ve fakultní budově, které je pro studující zdarma, je potřeba se předem objednat),
    • pomoc lze také hledat na stránkách Centra Carolina Univerzity Karlovy, kde najdete:
    • lze také využít skupinové terapie pořádané spolkem V jednom kole (kde jsou i absolventi PF UK) ve spolupráci s Willow Therapy. Jedná se o skupinové sezení pro max. 10 osob, které se koná přibližně jednou za týden a můžete zde sdílet problémy a překážky, na které v rámci studia narážíte, a i prostřednictvím předávání vlastních zkušeností hledat za pomoci odborníků řešení. Účast je zdarma,
    • můžete také zkusit minikurz Základy krizové intervence pořádaný stejným spolkem ve spolupráci s akreditovanými odborníky v oblasti krizové intervence. Získáte zde poznatky o krizi a traumatu, jejich dopadech a možnostech řešení. I tento kurz je zdarma.
    • Pro řešení konfliktů v univerzitním prostředí lze využít mediaci. Pokud tak chcete efektivně vyřešit svou situaci, vyhnout se stresu, nepružnosti formálních postupů či potřebujete klid na pokračování ve studiu nebo práci, je mediace ideální cestou. O mediaci pro bono můžete požádat v rámci Mediační kliniky
    • Další tipy najdete například na stránkách organizace Nevypusť duši, kde jsou i kontakty pro okamžitou pomoc. Zajímavou stránkou je také Opatruj se, která byla připravena odborníky z Národního ústavu duševního zdraví.

Podporujeme studenty i v dalších aktivitách. Rádi zprostředkujeme například nabídku aktivit spolku 1st Prague (Czech Republic) Scout Group z.s.

Jak byste chtěli dál rozvíjet fakultu? Napište nám, prosím, konkrétní náměty. Informace jsou dostupné děkanovi a proděkance pro rozvoj fakulty.

Náměty vezmeme v potaz při naplňování strategického záměru. Řada z nich může být již nyní obsažena ve strategickém záměru fakulty.