TAČR - vyhlášení 2. kola soutěže v programu ÉTA

Technologická agentura ČR vyhlásila 2. kolo veřejné soutěže v programu ÉTA

Program ÉTA je zaměřen na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu. Podpořeny budou projekty s přínosem pro udržení a zvyšování kvality života v reakci na dynamické společenské, ekonomické, globalizační, kulturní nebo technologické proměny.

V rámci programu jsou definovány 4 oblasti:

1. člověk a společnost
  2. člověk a prostředí pro jeho život
  3. člověk a ekonomika
  4. člověk a společenský systém

Charakteristika jednotlivých oblastí je přístupná zde

Podmínkou úspěšnosti je naplnění alespoň jednoho z níže uvedených aspektů:

•  využití přínosů multidisciplinárních přístupů
  • propojení výzkumu technického a netechnického charakteru (zejména s přírodními či lékařskými vědami)
  •  maximální využití potenciálu výstupů základního výzkumu v aplikační praxi

Vzhledem k účelu aplikovaného výzkumu - realizace výstupů v praxi, je v rámci projektu vyžadována účast tzv. aplikačního garanta. Může jím být orgán státní správy či samosprávy nebo právnická či fyzická osoba se sídlem v ČR. Většina ministerstev vyhlásila prioritní cíle, které potřebují řešit. Zpracování návrhu v souladu s vypsanými tématy je v rámci hodnocení předmětem bonifikace. Přehled prioritních výzkumných cílů je dostupný zde

Maximální míra podpory představuje 80% celkových uznaných nákladů.

Projekt se předkládá elektronicky prostřednictvím aplikace ISTA.

Organizační informace:

Počátek řešení: nejdříve 1. listopadu 2018 – nejdéle však 28. února 2019

Délka řešení: minimálně 12 měsíců, předpokládaná doba 3 roky, maximálně však 48 měsíců

Fakultní termín pro předložení návrhů: 14.6.2018

Do konce května žádáme o informaci o zapojení do soutěže. Minimálně název projektu, předpokládanou strukturu řešitelského týmu, spolupracující instituce, aplikačního garanta a rámcové finanční požadavky sdělte ve stanovené lhůtě na dolejsi @ prf.cuni.cz.

Kompletní informace včetně vyhlášení a zadávací dokumentace jsou uveřejněny na www.tacr.cz v sekci Program ÉTA.

Fakultním administrátorem programu je Bc. Kateřina Dolejší, email: dolejsi @ prf.cuni.cz,  tel.: 221 005 322, kancelář č. 113.