vrchní ministerský rada v oddělení pojistné sociální legislativy (SM 514003))
vrchní ministerský rada v oddělení pojistné sociální legislativy (SM 514003))
- Ministerstvo práce a sociálních věcí
- Na Poříčním právu 1, 128 00 Praha 2
- dagmar.valesova1@mpsv.cz
- +420 950 192 508
Popis pracovní pozice
Státní tajemnice v Ministerstvu práce a sociálních věcí jako služební orgán podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“), vyhlašuje výběrové řízení na služební místo vrchní ministerský rada v oddělení pojistné sociální legislativy (SM 514 003), v odboru legislativním, v Ministerstvu práce a sociálních věcí.
Na služebním místě je vykonávána státní služba (dále jen „služba“) v oboru služby: Legislativa a právní činnost
Místo výkonu služby: Praha
Služební poměr na dobu: neurčitou
Předpokládaný den nástupu do služby na tomto služebním místě: 1. 10. 2023
Délka stanovené týdenní služební doby: 40 hodin
Další požadavky: vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu Právo a právní věda, obor Právo1
Hlavní náplň činnosti na služebním místě:
- účast na legislativním procesu: o tvorba návrhů zákonů a návrhů podzákonných právních předpisů (nařízení vlády, vyhlášek) v sociální oblasti, zejména právních úprav v oblasti důchodového a nemocenského pojištění; o účast na meziresortních poradách k vypořádání připomínek ostatních připomínkových míst uplatněných v rámci meziresortního připomínkového řízení (případně zajištění vypořádání připomínek on-line); o účast na jednání orgánů Legislativní rady vlády, výborech komor Parlamentu ČR apod.;
- zpracovávání stanovisek ministerstva k návrhům právních předpisů jiných orgánů včetně poslaneckých iniciativ, pokud se týkají oblasti sociální legislativy;
- zpracovávání stanovisek se zaměřením na právo EU; - příprava stanovisek a podkladů pro ministra pro účely jednání vlády nebo pro účely jednání Poslanecké sněmovny nebo Senátu Parlamentu ČR;
- příprava stanovisek a právních názorů k návrhům aktů řízení ministerstva;
- příprava stanovisek k návrhům na zveřejnění některých zásadních judikátů.
Údaje o složkách platu:
Zveřejnění uvedených údajů o složkách platu nepředstavuje veřejný příslib.
Služební místo je zařazeno podle přílohy č. 1 k zákonu do 14. platové třídy.
a) Státnímu zaměstnanci přísluší platový tarif od 34 840 Kč do 51 530 Kč.
Státní zaměstnanec se zařadí do platového stupně podle započitatelné praxe a míry jejího zápočtu podle § 3 nařízení vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců, ve znění pozdějších předpisů.
b) Osobní příplatek: od 2 580 Kč do 7 720 Kč, což odpovídá průměrné výši osobního příplatku při dosahování dobrých výsledků ve služebním hodnocení ve služebních úřadech v České republice.
Osobní příplatek je nenároková složka platu, kterou lze ocenit státního zaměstnance za jeho znalosti, dovednosti, a především za jeho výkonnost. V závislosti na výsledku jeho služebního hodnocení tedy státnímu zaměstnanci přísluší osobní příplatek v rozmezí od 0 Kč do částky odpovídající 50 % platového tarifu nejvyššího platového stupně v platové třídě, do které je zařazeno služební místo, na kterém státní zaměstnanec vykonává službu, a u tzv. vynikajících, všeobecně uznávaných odborníků do částky odpovídající 100 %.
Ministerstvo práce a sociálních věcí poskytuje následující benefity:
- pružná služební doba;
- 5 týdnů dovolené;
- 5 dnů indispozičního volna;
- peněžitý příspěvek na stravování, tzv. stravovací paušál;
- další vzdělávání státních zaměstnanců;
- možnost umístění dítěte do dětské skupiny;
- zaměstnanecké benefity z fondu kulturních a sociálních potřeb.
Další údaje o podmínkách výkonu služby jsou k dispozici na internetové stránce Ministerstva vnitra: https://www.mvcr.cz/sluzba/soubor/ssp-c-3-2022-priloha-c-3b-podminky-vykonu-sluzby-text.aspx
Posuzovány budou žádosti o přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo nebo žádosti o zařazení na služební místo (dále jen „žádost“) podané ve lhůtě do 21. 8. 2023, tj. v této lhůtě:
- doručené služebnímu orgánu v Ministerstvu práce a sociálních věcí prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu služebního úřadu Ministerstvo práce a sociálních věcí, Na Poříčním právu 1/376, 128 01 Praha 2;
- podané osobně na podatelnu služebního úřadu na výše uvedené adrese;
- podané v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem na adresu elektronické pošty služebního úřadu (posta@mpsv.cz);
- podané v elektronické podobě prostřednictvím datové schránky (ID datové schránky služebního úřadu: sc9aavg).
Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy: „Neotevírat“ a slovy „Výběrové řízení na služební místo vrchní ministerský rada v oddělení pojistné sociální legislativy (SM 514 003)“. V žádosti je žadatel povinen uvést ID datové schránky nebo elektronickou adresu, na kterou mu budou doručovány písemnosti ve výběrovém řízení.
Výběrového řízení na výše uvedené služební místo se v souladu se zákonem může zúčastnit žadatel, který:
1. splňuje základní předpoklady stanovené v § 25 zákona, tj.: a) je státním občanem České republiky2, občanem jiného členského státu Evropské unie nebo občanem státu, který je smluvním státem Dohody o Evropském hospodářském prostoru3;
b) dosáhl věku 18 let;
c) je plně svéprávný4;
d) je bezúhonný5;
e) dosáhl vysokoškolského vzdělání v magisterském studijním programu6;
f) má potřebnou zdravotní způsobilost7;
2. splňuje požadavek stanovený podle § 25 odst. 5 písm. a) zákona služebním předpisem státní tajemnice v MPSV č. 7/2023, kterým je vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu Právo a právní věda, obor Právo8 .
Další povinné přílohy k žádosti:
a) strukturovaný profesní životopis9 ,
b) motivační dopis.
1 Splnění tohoto předpokladu se podle § 26 odst. 1 věta první zákona dokládá příslušnými listinami, tj. originálem nebo úředně ověřenou kopií dokladu o dosaženém vzdělání (vysokoškolského diplomu). Při podání žádosti lze podle § 26 odst. 2 zákona doložit pouze písemné čestné prohlášení o dosaženém vzdělání; uvedenou listinu lze v takovém případě doložit následně, nejpozději před konáním pohovoru.
2 Splnění tohoto předpokladu se podle § 26 odst. 1 věta první zákona dokládá příslušnými listinami, tj. průkazem totožnosti nebo osvědčením o státním občanství. Při podání žádosti lze podle § 26 odst. 2 zákona doložit pouze písemné čestné prohlášení o státním občanství, popř. prostou kopii průkazu totožnosti; uvedenou listinu lze v takovém případě doložit následně, nejpozději před konáním pohovoru. 3 Žadatel, který není státním občanem České republiky, musí zkouškou u osoby, která jako plnoprávný člen Asociace jazykových zkušebních institucí v Evropě uskutečňuje touto asociací certifikovanou zkoušku z českého jazyka jako cizího jazyka, prokázat znalost českého jazyka; to neplatí, doloží-li, že absolvoval alespoň po dobu
3 školních roků základní, střední nebo vysokou školu, na kterých byl vyučovacím jazykem český jazyk. Splnění tohoto předpokladu se dokládá příslušnou listinou.
4 Splnění tohoto předpokladu se podle § 26 odst. 1 věta šestá zákona dokládá písemným čestným prohlášením. Toto prohlášení je součástí formuláře žádosti.
5 Splnění tohoto předpokladu se podle § 26 odst. 1 věta druhá zákona dokládá výpisem z Rejstříku trestů, který nesmí být starší než 3 měsíce. Pokud žadatel do žádosti poskytne údaje nutné k obstarání výpisu z evidence Rejstříku trestů, není již povinen výpis z evidence Rejstříku trestů doložit, neboť si ho služební orgán vyžádá na základě poskytnutých údajů přímo od Rejstříku trestů. Není-li žadatel státním občanem České republiky, je povinen doložit bezúhonnost obdobným dokladem o bezúhonnosti.
6 Splnění tohoto předpokladu se podle § 26 odst. 1 věta první zákona dokládá příslušnými listinami, tj. originálem nebo úředně ověřenou kopií dokladu o dosaženém vzdělání (vysokoškolského diplomu). Při podání žádosti lze podle § 26 odst. 2 zákona doložit pouze písemné čestné prohlášení o dosaženém vzdělání; uvedenou listinu lze v takovém případě doložit následně, nejpozději před konáním pohovoru.
7 Splnění tohoto předpokladu se podle § 26 odst. 1 věta první zákona dokládá čestným prohlášením o zdravotní způsobilosti.
8 Splnění tohoto předpokladu se podle § 26 odst. 1 věta první zákona dokládá příslušnými listinami, tj. originálem nebo úředně ověřenou kopií dokladu o dosaženém vzdělání (vysokoškolského diplomu). Při podání žádosti lze podle § 26 odst. 2 zákona doložit pouze písemné čestné prohlášení o dosaženém vzdělání; uvedenou listinu lze v takovém případě doložit následně, nejpozději před konáním pohovoru.