Program na podporu strategického řízení

Vážené/vážení vedoucí kateder, ústavu a center,

těší mě, že mohu týmům sestaveným z členů Vašich pracovišť nabídnout zapojení do vnitrofakultní soutěže, jejímž cílem je podpořit další rozvoj našeho magisterského studijního programu. Podpora pro inovace Vašeho oboru bude poskytnuta v rámci tzv. Programu na podporu strategického řízení vysokých škol, a to formou finanční a metodickou.

Program v mnohém připomíná Institucionální plán 2021, do kterého se v loňském roce zapojila většina fakultních pracovišť. Tentokrát bude podpora určená primárně pro povinné předměty, které netvoří veřejnoprávní či soukromoprávní (třetí a čtvrtou) část státní závěrečné zkoušky. Tyto státnicové předměty budou podpořeny v rámci projektu Transformace pro VŠ na UK financovaného z tzv. Národního plánu obnovy, bližší informace k tomuto plánu obdrží katedry během června 2022. Realizace projektu probíhá na naší fakultě od 1. června 2022. Podpoření těchto předmětů z obou zdrojů by vytvářelo dvojí financování, které donoři nepřipouští.

Program může podpořit i projekty, které navrhnou inovaci nikoli povinných, ale jiných významných předmětů (typicky velkokapacitní PVP, zejména dovednostní), přednost ale budou mít projekty inovující předměty povinné.

Podpora bude probíhat od cca poloviny roku 2022 (tj. od vyhlášení výsledků soutěže) do prosince 2023. Tým každého pracoviště, které se do programu zapojí, se zaváže vypracovat povinné úkoly a z dalších možných úkolů si vybere ty, které vedle povinných úkolů zahrne do svého inovačního projektu.

Podrobnosti naleznete v přiložené výzvě. Návrhy Vašich projektů můžete podávat do 22. června 2022 (je třeba je zaslat na adresu Mgr. Blanky Hříbalové Radimské hribalobl@prf.cuni.cz). Kolegyni Hříbalové z oddělení strategického rozvoje také prosím adresujte jakékoli své dotazy k projektu.

Na 7. června 2022 (15.00–16.30) jsme do místnosti 38 naplánovali informační schůzku, na které rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy (co do obsahu projektů i formálních záležitostí).

Za celý tým, který na Programu na podporu strategického řízení vysokých škol na naší fakultě pracuje,

prof. JUDr. Radim Boháč, Ph.D.
děkan

Můžete podávat.