Minigranty na podporu projektů 4EU+ v roce 2020

Na základě OR 4/2020 bude opět poskytována podpora projektům 4EU+ v roce 2020.

Akademičtí pracovníci z UK rozvíjející spolupráci s kolegy na partnerských institucích v Alianci 4EU+, tj. na Universität Heidelberg (Heidelberg, Německo), Sorbonne Université (Paříž, Francie), Københavns Universitet (Kodaň, Dánsko), Università degli Studi di Milano (Milán, Itálie) a Uniwersytet Warszawski (Varšava, Polsko) mohou žádat o podporu v maximální výši 300 000 Kč.

Vyplněnou žádost, která je přílohou výše uvedeného OR, společně s písemným vyjádřením zájmu o spolupráci podepsaným členem projektového týmu na partnerské instituci a vedoucím jeho pracoviště, je třeba zaslat na Oddělení pro vědu, výzkum a edici na e-mail: stloukalova@prf.cuni.cz do 23. února 2020. Žádost bude následně postoupena Evropskému centru UK (deadline 1. 3. 2020). Do minigrantu musí být zapojeny minimálně tři univerzity (tj. UK + alespoň další dvě z výše uvedených partnerských univerzit). Žadatel musí být zaměstnancem UK s úvazkem minimálně 0,5. Projekt musí být v souladu s cíli a tematickými oblastmi Aliance 4EU+.

Více informací naleznete na stránkách Evropského centra UK v Často kladených otázkách.