Bloková výuka volitelného předmětu European Constitutionalism

obr

Bloková výuka volitelného předmětu European Constitutionalism

V těchto týdnech probíhá bloková výuka volitelného předmětu European Constitutionalism, který letos už podruhé organizuje doc. Hofmannová z katedry ústavního práva. Na fakultě díky tomuto předmětu máme možnost přivítat postupně pět vynikajících profesorek a profesorů z University of Michigan a Leiden University, kteří hovoří o nejrůznějších tématech, jež hýbají současným ústavním právem (nejen) v evropské perspektivě. Přestože jsou jejich přednášky a semináře určené především pro studenty, kteří jsou v tomto kurzu zapsaní, do naplnění kapacity místnosti se jich může zúčastnit i kdokoliv další.

Pokud vás tedy některé téma zaujme, přijďte se podívat, budete vítáni!

Program:

Pondělí 11. 4., 10:00, m. č. 117

Darinka Piqani, Assistant Professor of European Union Law at Leiden University

Judicial reforms and the rule of law: lessons from candidate countries (the case of Albania)

Úterý 12. 4., 10:00, m. č. 38

Darinka Piqani:

European Constitutionalism and the Internal Market: Is there Space for Member State Autonomy?

Úterý 19. 4., 16. 00, m. č. 38

Moritz Jesse, associate professor of European Union Law at the Europa Institute of Leiden Law School

The Constitutional Aspects of EU Citizenship: What is left of the Original Dreams?

Středa 20. 4. 10: 00, m. č. 38

Moritz Jesse: Europe after Covid: An appraisal of potential good and bad changes brought by the pandemic

Pondělí 25. 4. 10: 00, m. č. 213

Daniel Halberstam, Eric Stein Collegiate Professor of Law at the University of Michigan Law School