Zveme Vás na přednášku s diskusí: F. A. Mann – Velký právník a jeho odkaz (prof. Gerhard Dannemann, Humboldt Universität Berlin)

V rámci Fóra Centra právní komparatistiky

Vás srdečně zveme na přednášku s diskusí

F. A. Mann – Velký právník a jeho odkaz

prof. Gerhard Dannemann
Humboldt Universität Berlin

Datum a místo konání: 11. 5. 2023,

v místnosti č. 412 budovy PF UK, od 17.30 h

předpokládané ukončení Fóra včetně diskuse v 19.00 hod.

Anotace

F. A. Mann (1907-1991) se narodil a vystudoval v Německu. Jako celá řada vynikajících německých židovských profesorů po nástupu nacismu emigroval, a v Londýně se stal advokátem. Současně působil v akademické sféře. Pozornosti si zaslouží jeho díla v oblasti finančního práva, významným způsobem ovlivnil mezinárodní právo veřejné, mezinárodní právo soukromé, obchodní právo a právní komparatistiku. Jeho život a dílo je předmětem výzkumu týmu vědců vedených přednášejícím a Jasonem Allenem. Předmětem výzkumu je téměř 12 000 dokumentů shromážděných v archivech Humboldtovy univerzity v Berlíně. Přednáška poprvé zveřejní část výsledků rozsáhlého projektu. V němčině, se simultánním tlumočením.

Možné připojení přes Zoom: https://cuni-cz.zoom.us/j/98780936959

Uložit událost do kalendáře