Zveme na seminář VSPEE dr. Martina Husovce z London School of Economics and Political Science, 5. 4. 2022

Katedra národního hospodářství PF UK zve na nadcházející seminář VSPEE, kde přivítá Martina Husovce, který je assistant professor of law na London School of Economics and Political Science. Ve svém příspěvku "Regulácia digitálneho obsahu: ako empirický a ekonomický prístup k právu môže pomôct vyriešiť pálčivé otázky slobody prejavu" se bude věnovat tomu, jak ekonomická analýza práva a empirická projekty mohou obohatit doktrinální práce.

Seminář se bude konat dne 5. dubna 2022 od 18:00 hod. v místnosti č. 38.

Anotace: Dezinformace, nenávistné projevy a porušování autorských práv jsou jen tři oblasti, ve kterých se v posledních letech snažíme řešit problém, jak regulovat uživatelský obsah v digitálním prostředí. Pro právníky je to specifická výzva, protože stát toto prostředí často reguluje především prostřednictvím technologických společností jako jsou Facebook a Google. Tato výzva zároveň upozorňuje na limity právního výzkumu bez interdisciplinarity. V této přednášce si na dvou příkladech digitální regulace: blokování webových stránek a obsahu na platformách, ukážeme, jak může empirický a ekonomický přístup k právním otázkám obohatit naše uvažování i o takových ryze právních otázkách, jako je ochrana lidských práv (Husovec (2017a, 2017b), Fiala & Husovec (2018), Husovec (2021)).

Uložit událost do kalendáře