Získejte stipendium na letní školu WIPO zaměřenou na otázky duševního vlastnictví (do 25. 8. 2021)

obr

Studenti UK se zájmem o téma duševního vlastnictví (IP) ve středoevropském i mezinárodním kontextu se mohou do 25. srpna 2021 ucházet o stipendium v hodnotě 298 USD na účast na prestižní mezinárodní letní škole WIPO, která proběhne online ve dnech 6. až 17. 9. 2021.

Co vás čeká?

• Intenzivní dvoutýdenní online letní škola (pondělí – pátek vždy od 9:00 do 12:30 hod. a od 18:30 do 20:00 hod.)
  • Seznámíte se s nejnovějšími trendy v oblasti IP i perličkami z praxe odborníků.
  • Teoretická i praktická výuka – reálné případové studie, přednášky a týmová cvičení
  • Součástí kurzu bude i obecný úvod, který pomůže méně zkušeným účastníkům (i začátečníkům) dobře porozumět dané problematice.

Na jaká témata se můžete těšit?

• nové technologie
  • zelená energie
  • farmaceutické know-how
  • letectví a kosmonautika
  • logistika a skladové technologie
  • pandemie
  • nejnovější trendy v oblasti ochrany duševního vlastnictví
  • autorská práva
  • patenty
  • ochranné známky
  • průmyslové vzory a mnoho dalšího…

Co získáte?

Osvědčení o absolvování letní školy World Intellectual Property Organization (WIPO).

Potkáte světově uznávané odborníky z praxe v oblasti inovací a duševního vlastnictví.

Příležitost k navázání zajímavých profesních kontaktů.

Studenti Univerzity Karlovy získají za splnění také 6 kreditů (předmět Letní škola WIPO s kódem TVOL0008).

Jak se přihlásit?

Do 25. 8. 2021 pošlete své CV a motivační dopis v angličtině na adresu wipo@ruk.cuni.cz.

Pozor - počet stipendijních míst je omezený.

V případě, že nezískáte stipendium, je stále možné se na letní školu přihlásit - cena pro mladé profesionály (studenty) je 298 USD. Kredity mohou získat i platící studenti UK (předmět zapisuje CPPT na základě přijetí a schválení přihlášky). Více ZDE.

Jaké jsou podmínky splnění letní školy?

Aktivní účast na přednáškách a seminářích

80% docházka (bude kontrolováno)

Chcete se o letní škole dozvědět ještě více?

Přečtěte si rozhovor s expertem Jamesem Hellerem pro univerzitní časopis FORUM.

Letní školu organizuje Centrum pro přenos poznatků a technologií Univerzity Karlovy společně s asociací Transfera.cz. Mezinárodním garantem je World Intellectual Property Organization (WIPO) a na národní úrovni letní školu zaštítí Úřad průmyslového vlastnictví (ÚPV). Univerzita Karlova je jedinou středoevropskou vzdělávací institucí, které se dosud podařilo s WIPO navázat podobnou spolupráci.