Výběrové řízení na exkurzi do Štrasburku 2022 pro 20 studentů

Právnická fakulta PF UK vyhlašuje výběrové řízení pro 20 studentů k účasti na exkurzi ve Štrasburku. V rámci této exkurze plánujeme následující aktivity:

• návštěva jednání Evropského soudu pro lidská práva (ESLP);
  • workshop s právníkem Kanceláře ESLP;
  • workshop s představitelem Evropského výboru proti mučení (CPT);
  • návštěva knihovny ESLP;
  • workshop s právníkem Oddělení pro výkon rozsudků ESLP;
  • návštěva Stálé mise České republiky při Radě Evropy;
  • návštěva Evropského parlamentu;
  • workshop s právníkem kanceláře Evropského ombudsmana.

Exkurze je plánována na květen-červen 2022, přesné datum bude upřesněno. Předpokládané termíny jsou 17. - 20. 5. 2022 nebo 31. 5. - 3. 6. nebo 7. - 10. 6. 2022.

Cesta do Štrasburku bude uskutečněna za podpory Norských fondů. Studentům se uhradí náklady na dopravu Praha-Štrasburk-Praha a ubytování se snídaní. Grant nezahrnuje náklady na stravu ve Francii ve výši cca 100–200 EUR.

Zájemce prosím o zaslání motivačního dopisu v českém jazyce nejpozději do 12. dubna 2022 prostřednictvím vyplnění formuláře zde: https://forms.office.com/r/8ws0sz1xsX (pro přihlášení použijte přihlašovací údaje v podobě číslostudenta@cuni.cz).Přednost bude dána studentům, kteří absolvovali na fakultě lidskoprávní předměty a mají dobrou znalost angličtiny. Znalost francouzštiny je bonusem.

Budu se těšit na Vaše přihlášky,

JUDr. Mgr. Alla Tymofeyeva, Ph.D. (tymofeya@prf.cuni.cz)

P. S. S ohledem na přetrvávající omezení v souvislosti s COVID-19 může být návštěva některých objektů v omezeném režimu nebo nakonec zrušena. Pokusíme se však udělat maximum pro to, abyste si exkurzi do Štrasburku užili.

Exkurze je pořádána v rámci projektu „Zvyšování povědomí o judikatuře Evropského soudu pro lidská práva a dalších mezinárodních závazcích ČR v oblasti lidských práv“, jenž je financován z Fondů EHP a Norska 2014 – 2021.