Vítězství ve finále moot courtu z římského práva

foto

Vítězství ve finále moot courtu z římského práva

Tým studentů prvního ročníku pražské právnické fakulty zvítězil v česko-slovenském finále 17. ročníku soutěže moot court z římského práva, které 7. května 2024 hostila Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.

Aneta Bóriková, Monika Procházková a Milan Vacek nejprve své schopnosti prokázali ve fakultním kole moot courtu, jehož se letos účastnilo rekordních 43 týmů. V česko slovenském finále pak naši studenti přesvědčivě uspěli v konkurenci dalších tří týmů z českých právnických fakult a dvou týmů ze Slovenska. Navázali tak na obdobný úspěch pražského týmu v loňském roce.

Vedle finanční odměny, kterou poskytl organizátor soutěže, studentský spolek ELSA, získali členové vítězného týmu jako odměnu také zápočet z římského práva v letním semestru.

Zadání finálového případu vycházelo z Ulpianova fragmentu obsaženého v justiniánské kodifikaci a zaměřovalo se na ochranu vlastnického práva v souvislosti se sekvestrální úschovou. Výkony soutěžících hodnotili Kamila Bubelová z olomoucké právnické fakulty, Petr Dostalík působící v Olomouci a v Plzni, Valéria Terézia Dančiaková z Právnické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě, Pavel Salák z brněnské právnické fakulty a Marek Novák z pražské právnické fakulty.

Gratulujeme!