Velký úspěch fakultního týmu na Central and Eastern Europe Moot Competition!

Velký úspěch fakultního týmu na Central and Eastern Europe Moot Competition!

Fakultní tým ve složení Aneta DejlováJosef Marek a Lucie Malá se probojoval až do finále Cental and Eastern Europe Moot Competition. Ve finále se pak utkal s týmem z univerzity v Lublani. Tým nakonec získal 2. místo a Aneta Dejlová byla oceněna Best Speaker Award a čeká ji tak stáž přímo na Soudním dvoře EU.

Letošní ústní kolo CEEMC se konalo ve dnech 28. 4. –⁠ 1. 5. 2023 v chorvatském Dubrovníku. Ústní kolo tvořilo závěr soutěže, na který se tým připravoval od letošního ledna. V ústním kole se letos utkalo celkem 18 týmů.

Tým PFUK se v prvním kole soutěže utkal s týmy z univerzity v Záhřebu a Vratislavy. Následně pak v semifinále s týmem z univerzity v Temešváru a Masarykovy univerzity. Tým na celou soutěž připravovala Jana Soukupová z Katedry právních dovedností.

obr