Úspěšné tažení Vis Moot týmu Právnické fakulty UK

Úspěšné tažení Vis Moot týmu Právnické fakulty UK

I v dobách nouzového stavu a všemožných omezení studentských aktivit se koná množství mezinárodních moot-courtových soutěží, včetně Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot ("Vis Moot"), který je největší mezinárodní moot court soutěží v oblasti soukromého práva. Tým studentů PF UK ve složení Martin Horák, Lucie Kolačkovská, Vít Kožoušek, Natálie Kurková, Pavel Linzer, Barbora Melková, Jiří Rýdl a Karolína Větrovská, který svou přípravu započal loni v létě, tak nadále postupuje jarními přípravnými koly (tzv. "pre-mooty") a účastnil se již i finále hongkongské větvě soutěže. Právě v Hong Kongu nyní tým oslavil postup z celkového množství 147 týmů mezi 32 nejlepších.

Tým navíc zaznamenal také několik dalších úspěchů, konkrétně se umístil celkově 3. na brněnském pre-mootu pořádaném Masarykovou univerzitou, na 2. místě svého domácího pražského pre-mootu pořádaného PF UK a na 2. místě LSE-LCIA pre-mootu. Studenti také postoupili do semifinále TRAC pre-mootu organizovaného Tehran Regional Arbitration Centre. Mimo to se studenti virtuálně připojili k tuctu dalších pre-mootů po celém světě a právě v těchto dnech soutěží mimo jiné na pre-mootu organizovaném univerzitou v Budapešti.

Soutěžící se připravují pod vedením Báry Bečvářové, Teodory Drašković a Anny Kalašnikovové, odborně tým zaštiťuje doc. Vladimír Balaš a JUDr. Petr Bříza. Aktivita studentů v souvislosti s Vis Moot se navíc těší podpoře zahraničního oddělení a katedry obchodního práva PF UK.

Účast studentů podporuje PF UK také finančně společně s přispěním soukromých dárců, konkrétně advokátních kanceláří BBH či Dentons Europe CS LLP, Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky. Kromě jmenovaných patří díky také desítkám dalších podporovatelů z široké Vis Moot komunity, kteří studentům každý rok věnují svůj čas při přípravě písemných podání nebo jako arbitři cvičných utkání včetně pražského pre-mootu.

Držte s námi studentům palce do finále, které proběhne již příští týden ve Vídni!

www.vismoot.org