Úspěch týmu PF UK v Central and Eastern European Moot Competition

Úspěch týmu PF UK v Central and Eastern European Moot Competition

Tým studentů Právnické fakulty Univerzity Karlovy ve složení Anna Mlynářová, Kamila Schejbalová a Jakub Svoboda se probojoval do semifinále ústního kola mezinárodní soutěže Central and Eastern European Moot Competition 2022, které se konalo ve dnech 6. až 9. května v Budapešti. Celkově se náš tým umístil na 6. místě. V rámci individuálních ocenění pak Anna Mlynářová získala Noted Speaker Prize.

Studenti se na ústní kolo intenzivně připravovali od prosince loňského roku pod vedením Jany Soukupové z Centra právních dovedností a Miroslava Jakaba z Katedry evropského práva.  V letošním roce se studenti museli vypořádat s případem ze sportovního práva.

Organizátorem letošního ročníku byla Peter Pazmany Catholic University v Budapešti. Ústního kola, které probíhalo na maďarském Nejvyšším soudě, se zúčastnilo celkem 13 týmů. Samotné finále se pak odehrávalo na Ústavním soudě. Do samotného finále, které se odehrálo na Ústavním soudě, postoupil tým studentů z Lublaně a Záhřebu a vítězem se stal právě tým z Lublaňské univerzity.

V rámci ústního kola měli studenti příležitost prezentovat své argumenty například před soudcem SDEU Janem Passerem nebo bývalým generálním advokátem Michalem Bobkem.

Účast studentů na CEEMC podpořila advokátní kancelář BBH, která také letošnímu týmu PF UK pomohla uspořádat přátelský pre-moot s týmem brněnským.

Letošnímu týmu moc gratulujeme a těšíme se na další úspěchy v příštím roce.