Úspěch studentů v mezinárodní soutěži FDI Moot Court

Na začátku listopadu se tým Právnické fakulty Univerzity Karlovy sponzorovaný advokátní kanceláří Clifford Chance Prague LLP zúčastnil finálových kol mezinárodní soutěže studentů FDI Moot Court, která simuluje mezinárodní rozhodčí řízení mezi zahraničními investory a hostitelskými státy. Namísto původně plánovaného jihokorejského Soulu se studenti utkali se svými soupeři z nejvyhlášenějších právnických fakult na světě v online prostředí Zoomu. Ani to je nicméně neodradilo, aby absolvovali přípravná kola v Praze, Athénách a Petrohradu a zabojovali o co nejlepší umístění v celosvětových kolech soutěže.

Výsledkem je nejen 6. nejlepší písemné podání za hostitelský stát a 7. nejlepší písemné podání za investora na světě, ale také postup do prestižních vyřazovacích kol, jichž se tým Právnické fakulty Univerzity Karlovy zúčastnil potřetí ve své historii. Naši studenti tak svými úspěchy předčili své kolegy a kolegyně z londýnské King’s College, argentinské Universidad de Buenos Aires nebo loňského vítěze Saint Petersburg State University.

Členy letošního týmu Právnické fakulty Univerzity Karlovy byli Adriana Chochelová, Jakub Jandík, Tomáš Korený, Aneta Krausová, Martin Mašek, Šimon Pavlas, Jana Vidláková a David Závada. Studenty koučovaly Nikola Kurková Klímová a Katarína Kruľová pod vedením doc. JUDr. Vladimíra Balaše, CSc.

Pokud máte zájem o zlepšení Vašeho kritického myšlení, vytříbení právní argumentace nebo zdokonalení právního psaní a hledáte zajímavý kurz vyučovaný v letním semestru právními odborníky v angličtině, nezapomeňte se přihlásit do povinně volitelného předmětu FDI Moot Court! Nejlepší účastníci budou mít možnost reprezentovat Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v příštím ročníku soutěže, který se uskuteční v Jižní Koreji.

Pro více informací o kurzu a soutěži sledujte facebookové stránky Charles University FDI Moot Team: https://www.facebook.com/FDImootprague.