Úspěch na Lidskoprávním Moot Courtu

Úspěch na Lidskoprávním Moot Courtu

V sobotu 24. února se konalo celostátní kolo Lidskoprávního Moot Courtu na Ústavním soudu pořádané Českou společností pro evropské a srovnávací právo.

Naši studující přivezli zpátky do Prahy hned několik ocenění. Vítězkami se staly studentky 4. ročníku Klára Fraňková a Markéta Macáková, které soudci rovněž ocenili i za nejlepší písemné podání. Ocenění pro nejlepšího řečníka také putovalo k nám do Prahy, a to za Matějem Plewou.

Vítězky se bravurně popasovaly jak s rolí státních zástupkyň, tak advokátek. Rády by poděkovaly za podporu své koučce Mgr. Pavlíně Vážanové z Katedry ústavního práva.

Týmy v rolích státních zástupců a advokátů prezentovaly své argumenty před soudem ve složení: Kateřina Šimáčková, Veronika Křesťanová, Vojtěch Šimíček a Dita Řepková. Úkolem studentů bylo argumentovat ve věci vydání amerického občana k trestnímu stíhání do USA.

Gratulujeme!