Třetí Noc fakulty se blíží

Noc fakulty 2019

Třetí Noc fakulty se blíží

Noc fakulty – třetí ročník univerzitního festivalu, která nemá v Česku obdoby! V pořadí již třetí ročník studentského festivalu Noc fakulty, pořádaný od podzimu 2017 studenty Právnické fakulty Univerzity Karlovy, se bude konat již 13. listopadu 2019. Zahájení akce se koná ve 19:30 a program, který bude zahrnovat mimo jiné velké množství paralelně běžících přednášek, potrvá až do jedné hodiny ranní.

Festival konaný pod záštitou předsedy Ústavního soudu JUDr. Pavla Rychetského a předsedy České advokátní komory JUDr. Vladimíra Jirouska nabízí prostor pro neformální vzdělávání, přátelská setkání i diskuzi nad závažnými tématy. Stejně jako na loňské ročníky i na ten letošní dorazí významné osobnosti nejen z právnických kruhů. Svá vystoupení přislíbili rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová či evoluční biolog Marek Vácha. Součástí programu je diskuze emeritních rektorů Univerzity Karlovy o stavu českého školství, ve které vystoupí Karel Malý, Ivan Wilhelm a Václav Hampl. Mezi dalšími významnými hosty budou například Zdeněk Kühn, Tomáš Richter, Kateřina Šimáčková, Milena Králíčková nebo Zdeněk Kučera. Nebudou chybět ani praktické kurzy Masterclass pořádané partnery akce.

Program je určen široké veřejnosti a má formu populárně naučných přednášek a diskuzí, takže i návštěvnici bez právního vzdělání se rychle vpraví do tématu. Akci navštěvují převážně studenti a absolventi právnických oborů, ale nabídka témat je natolik široká, že si vybrat může skutečně každý. I proto organizátoři letošní počet návštěvníků odhadují na více než 2000. Mezi nejzajímavější a nejvíc očekávané patří přednáška na téma Právo a superhrdinové Petra Aghy či Proč je tanec lepší než právo?, již povede Jana Plaňavová-Latanowicz z varšavské univerzity. Na své si přijdou i zájemci o aktuální dění – jako součást programu jsou zařazena témata jako Odvodňování krajiny (Karolína Žákovská) či Vládnou nám ti, které si zasloužíme (ústavní právník Jan Kysela a psychiatr Radkin Honzák).

Festival se věnuje i tématům společenské odpovědnosti a nabízí například přednášky o bezdomovectví, prostituci, duševním zdraví či o bytové situaci v Praze. Kdo bude nasycen odborným programem nebo se bude chtít odreagovat, může si zahrát přímo v prostorách fakulty laser game, zatančit si v hlavní dvoraně za zvuků hudebního doprovodu, zúčastnit se komentované prohlídky fakulty, uniknout z programu v rámci únikové hry nebo se u stánku studentů 3. lékařské fakulty UK vzdělat v první pomoci.

Partnery festivalu jsou již tradičně advokátní kancelář White & Case, advokátní kancelář Mališ Nevrkla Legal, advokátní kancelář Kinstellar a advokátní kancelář Weinhold Legal. Festival v letošním roce současně představuje zahájení oslav Sametové revoluce pod názvem Svobodný listopad. Nad oslavami převzalo záštitu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Hlavní město Praha, Univerzita Karlova a Ministerstvo kultury. Veškerý program je volně přístupný a organizátoři budou rádi, pokud na Právnickou fakultu zavítají nejen všichni její přátelé, ale i široká veřejnost.

Podrobný program bude postupně zveřejňován na webu festivalu https://nocfakulty.cz/

Uložit událost do kalendáře