Studentky PF UK uspěly v soutěži Ukaž svou kreativitu IX.

Studentky PF UK uspěly v soutěži Ukaž svou kreativitu IX.

Studentky Právnické fakulty UK uspěly v soutěži Ukaž svou kreativitu IX. Součástí odborného právního kongresu Právní prostor je již tradičně i soutěž pro studentky a studenty právnických fakult o nejlepší článek s právní tematikou. Nebylo tomu jinak ani v letošním roce, kdy se do devátého ročníku soutěže Ukaž svou kreativitu, kterou pořádá právní informační systém Codexis Academia ve spolupráci s odborným portálem Právní prostor, přihlásilo rekordní množství prací a odborná porota, jejíž členkou je i prof. JUDr. Hana Marková, CSc., neměla snadné rozhodování. První dvě místa nakonec obsadily studentky Právnické fakulty Univerzity Karlovy:

1. místo: Veronika Stratilová: Zákaz venire contra factum proprium aneb zavazuje gentlemanský slib?
Studentka 4. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy

2. místo: Nina Veselá: Skrytá reklama influencerů
Studentka 3. ročníku Právnické fakulty Univerzity Karlovy

3. místo: Kateřina Sovíková: NFT – nový fenomén skýtající nejen zajímavou využitelnost, ale také zajímavé právní otázky