Studenti PF UK zabodovali v Central and Eastern European Moot Competition

obr

Studenti PF UK zabodovali v Central and Eastern European Moot Competition

Tým studentů Právnické fakulty Univerzity Karlovy ve složení Jolana Ordeltová, Sára Tichá a David Závada obsadil 4. místo a získal dvě individuální ocenění v ústním kole mezinárodní soutěže Central and Eastern European Moot Competition (CEEMC) 2021, které se konalo se ve dnech 8. až 9. května na platformě Zoom.

Ústní kolo bylo závěrečnou fází soutěže, které předcházelo takřka pět měsíců intenzivní přípravy písemných a ústních podání. Do ústního kola postoupilo 13 evropských týmů.

Tým reprezentující PF se v první části ústního kola umístil na prvním průběžném místě, díky čemuž postoupil do semifinále soutěže, které se konalo následující den. V semifinále se náš tým utkal s Varšavskou univerzitou a Univerzitou Komenského v Bratislavě, přičemž obě utkání vyhrál. Navzdory tomu bodový zisk týmu PF UK nestačil na postup do finále soutěže a tým se umístil na 4. místě v konečném pořadí. Absolutním vítězem se ve finále stal smíšený gruzínský tým studentek ze Státní univerzity v Tbilisi a Svobodné univerzity v Tbilisi.

Skvělý výkon týmu PF UK se promítnul do individuálních ocenění. Sáře Tiché byl udělen Best Speaker Award pro nejlepšího řečníka, díky kterému se bude moci zúčastnit stáže při Soudním dvoře Evropské unie. David Závada pak za svůj řečnický výkon obdržel Individual Speaker Award a knižní cenu.

Supervizorem letošního týmu byl Mgr. et Mgr. Miroslav Jakab. Garantem CEEMC pro rok 2021 byl JUDr. Jan Exner.