Skvělé umístění na Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot!

Skvělé umístění na Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot!

Skvělé umístění na Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot!

Po více než roce příprav tým studentů PF UK ve složení Martin Horák, Anna Kalašnikovová, Adéla Martínková, Lucie Tuzová, Matouš Valášek a Karolína Větrovská úspěšně završil svou účast ve 27. ročníku Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot ("Vis Moot"), největší mezinárodní moot court soutěži v oblasti soukromého práva.

Ve finále Vis Moot náš tým nejdříve dokázal postoupit ze základní skupiny všech 249 účastnících se týmů mezi nejlepších 64, následně ve vyřazovacích kolech porazil týmy National Academy of Legal Studies and Research (NALSAR) a Gujarat National Law University, čímž se našim studentům podařilo vybojovat celkové umístění mezi TOP 16 týmy soutěže. Jde o bezkonkurenčně nejlepší výsledek, kterého kdy tým z kterékoliv české univerzity dosáhl. Svým umístěním se studenti naší fakulty zařadili po bok např. McGill University, Bucerius Law School, New York University, University of Pittsburgh nebo Chinese University of Hong Kong. V průběhu své přípravy přitom čelili mimo jiné i bezprecedentní změně okolností, kdy za pouhý měsíc museli dramaticky změnit svoji přípravu a přizpůsobit se novým podmínkám v důsledku přesunu ústních kol soutěže do virtuálního prostředí.

Kromě skvělého celkového umístění týmu získaly také studentky Anna Kalašnikovová a Lucie Tuzová honorable mentions v kategorii Martin Domke Award, tedy individuální ocenění za svůj výkon v ústní části soutěže. Toto ocenění dosud získala jen hrstka českých studentů a ještě nikdy se v žádném týmu nesešlo ocenění u dvou studentů zároveň. Obě studentky toto ocenění získaly v konkurenci stovek svých vrstevníků a vrstevnic z celého světa.  

Těchto úspěchů by studenti nemohli dosáhnout bez podpory a vedení ze strany svých koučů Báry Bečvářové, Teodory Drašković a Kateřiny Kratochvílové, odborné záštity doc. Vladimíra Balaše a JUDr. Petra Břízy a široké podpory poskytované týmu v rámci katedry obchodního práva a práva mezinárodního obchodu PF UK. Účast v soutěži studentům dále usnadnila finanční podpora ze strany PF UK i soukromých dárců, konkrétně advokátních kanceláří Dentons Europe CS LLP a Clifford Chance Prague LLP. Kromě jmenovaných patří díky také desítkám dalších podporovatelů z široké Vis Moot komunity, kteří studentům každý rok věnují svůj čas při přípravě písemných podání nebo jako arbitři cvičných utkání.

Gratulujeme!