Semináře Study hub katedry právních dovedností

Zveme studenty a studentky naší fakulty na workshopy pořádané naší katedrou. Připravili jsme pro vás 7 workshopů na různá témata týkající se právních a studijních dovedností.

Přihlašovat se můžete zde.

Study skills workshopy

Víme, co všechno se máme naučit – jak ale na to, aby se nám učilo co nejlépe? Které učící techniky fungují a které naopak vůbec? Jak zvládat obtížný time-management a chuť se učit během semestru i během zkouškového? Jak bojovat s prokrastinací a jak lépe zvládat stres? A co nám o tom, jak se efektivně učit, říká věda?

Přijďte na jeden ze Study skills workshopů, které jsou věnovány společnému sdílení zkušeností, rad, tipů a triků jak na efektivní přístup k učení a time managementu.

(Study skills workshopy nedoporučujeme pro studenty studující v kruzích, podobný obsah jim nabídneme v průběhu listopadu.)

1) Study skills workshop pro prváky

Termíny určené studentům prvního ročníku.

Na výběr máte 2 různé termíny:

• pátek 27. října, 9:00 až 12:00
  • čtvrtek 9. listopadu, 9:30 až 12:00

2) Study skills workshop pro studenty všech ročníků
Kdy: středa 15. listopadu, 10:00 až 12:00

Kratší verze workshopu, ve které probereme základy výše uvedených témat. Workshop je otevřený studentům všech ročníků.

3) Státnicový study skills workshop

Kdy: úterý 14. listopadu, 10:00 až 12:00

Čekají vás závěrečné státnice a chcete se dozvědět, co by vám mohlo pomoci se připravovat více v klidu? Workshop se bude věnovat výše uvedeným tématům se zaměřením na přípravu státní závěrečné zkoušky.

Lektorky: Adéla Slavíková, Petra Zaydlar Hodysová a Hana Schützová (Draslarová), Katedra právních dovedností

Další workshopy

4) Jak na MS Word?

Kdy: čtvrtek 26. října 18:00 až 20:00 (online, Zoom)

Nejste si úplně jistí, jestli využíváte všechny možnosti, které Microsoft Word nabízí? Ve workshopu MS Word získáte spoustu užitečných dovedností, které se Vám při studiu budou hodit! Společně se podíváme na to, jak pracovat s revizemi a jak porovnat dva dokumenty. Ukážeme si, jak základně dokument naformátovat tak, aby se Vám s ním dobře pracovalo a jak Word využít pro týmovou spolupráci!

Lektorky: Zuzana Vanýsková, Katedra právních dovedností

5) Jak na prezentační a komunikační dovednosti?

Kdy: pátek 27. října, 12:30 až 15:30

Užíváte si vystupování na veřejnosti a chcete se v něm dále zlepšovat? Nebo vás naopak děsí už jen to, když máte mít krátkou prezentaci na semináři? Prezentování a mluvení s lidmi se v právní praxi nevyhnete. Přijďte proto páteční odpoledne strávit zkoušením různých způsobů, jak zlepšit své vystupování. Budeme řešit mimo jiné, jak ostatní zaujmout, jak pracovat s hlasem, jak nejlépe zvládnout neverbální komunikaci a co nám může pomoci improvizovat a odbourávat stres z prezentací. Workshop bude spočívat v tom, že vše budeme společně zkoušet.

Lektoři: Hana Schützová (Draslarová), Viktor Hatina, Katedra právních dovedností

6) Vyjednávání prakticky

Kdy: pátek 10. listopadu, 12:30 až 15:30

Chtěli byste se umět dohodnout s kýmkoli? Přijďte potrénovat svoje vyjednávací dovednosti na workshop. Vžijete se do role, ve které budete mít jasný úkol: vyjednat si co nejlepší podmínky.

Náš workshop přesahuje rámec učebnic. Zažijete výzvu. Společně si také řekneme, co ve vyjednávání funguje a na co dát pozor.

Proč byste měli umět vyjednávat? Abyste uměli:

• dohodnout co nejlepší řešení sporu pro klienta
  • zajistit si výhodné podmínky spolupráce v čemkoli
  • vyjednat si lepší odměnu
  • dohodnout se i s lidmi, kteří jsou neústupní

Co vás čeká:

• Interaktivní výuka: Budeme trénovat. Ještě jste nevyjednávali? Nevadí! Poradíme vám, jak na to.
  • Vhled do reálného světa: Nasdílíme vám doporučení nasbíraná v mezinárodních soutěžích i v reálném životě.
  • Zlepšení komunikačních dovedností. Naučíte se konflikty vnímat jako příležitosti.

Lektoři: Tereza Roubíková, Štěpán Vlk a Jan Kubíček, členové studentského spolku Student ADR Association.