Sdělení vedení PF UK k provedení zákazu prezenční výuky na vysokých školách

10.3.2020, 18:15

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 10.3.2020 (odkaz viz níže) o zákazu osobní přítomnosti studentů na studiu na vysoké škole počínaje dnem 11.3.2020 dále do odvolání ve spojení s rozhodnutím rektora UK k současné situaci ohledně koronaviru ze dne 10.3.2020 (též viz níže), vydává vedení PF UK toto sdělení pro všechny studenty a zaměstnance PF UK:

1. Počínaje středou dne 11.3.2020 se ruší veškerá prezenční výuka pro studenty a účastníky kurzů PF UK (včetně anglickojazyčných programů), a to až do odvolání. PF UK v tomto ohledu bude nadále postupovat v souladu se závaznými opatřeními orgánů veřejné správy a jejich dostupnými doporučeními a bude studenty i zaměstnance průběžně informovat o dalším vývoji.
  1. Budova PF UK bude pro studenty uzavřena od 11.3.2020 do odvolání (s výjimkou bodu 5. níže), zaměstnanci budou mít přístup do budovy umožněn v nezbytných případech a je jim jinak ukládána práce z domova se zachováním mzdy. Vstup do budovy bude umožněn pouze prostřednictvím karty a vstup osob bude evidován.
  1. Ruší se termín klauzurní práce z občanského práva vypsaný na den 20.3.2020 s tím, že po opadnutí všech uložených omezení bude za tento termín vypsán termín náhradní. Veškeré další zkouškové a klauzurní termíny zůstávají s výhradou dalšího vývoje situace aktuálně v platnosti.
  1. V období zákazu prezenční výuky na PF UK bude tato výuka probíhat distančními formami a samostudiem, přičemž vedoucí kateder i jednotliví vyučující jsou vyzýváni, aby zajistili vůči studentům zadání látky a úkolů k samostudiu a prostřednictvím forem dálkové komunikace byli se studenty v kontaktu. Po období trvání těchto opatření nebudou v jednotlivých předmětech či seminárních skupinách uplatňována pravidla o povinné docházce (vyučující však mohou od studentů vyžadovat povinné plnění úkolů).
  1. Termíny promoce ve dnech 11.3.2020 a 12.3.2020 se ruší, bude jednáno o možných náhradních termínech. Absolventům, kteří si potřebují z pracovních důvodů diplom převzít co nejdříve, bude umožněno tak učinit a podepsat univerzitní matriční knihu na studijním oddělení PF UK (paní Králová) dne 11.3.2020 (pro ty, kdo měli mít obřad ve středu) a dne 12.3.2020 (pro ty, kdo měli mít obřad ve čtvrtek), a to vždy v době od 10-12 hodin.
  1. Do odvolání je zrušena prezenční výuka CŽV, U3V a mezinárodně uznávaných kurzů LL.M. Pro účastníky těchto programů platí výše uvedená opatření přiměřeně, v podrobnostech budou průběžně informováni ze strany PF UK primárně prostřednictvím emailu.
  1. Menza Právnická zůstává od 11.3.2020 až do odvolání zcela uzavřena.
  1. Knihovna PF UK zůstává od 11.3.2020 až do odvolání zcela uzavřena. Knihovna automaticky prodlouží výpůjční dobu knih po dobu trvání tohoto opatření a poskytne na svých stránkách instrukce, jak uskutečňovat přístup k elektronickým zdrojům knihovny dálkově.
  1. Veškeré akce typu konferencí, workshopů, studentských soutěží, mimořádných přednášek či spolkových akcí v prostorách PF UK se ruší do odvolání. V původně plánovaném termínu se ruší tzv. jarní trh právnické literatury, s ohledem na další vývoj bude hledán náhradní termín v budoucnosti.

Tato opatření zůstávají v platnosti až do odvolání. Doufáme však, že situace v souvislosti s šířením koronaviru v ČR umožní, aby se režim fungování PF UK i všech ostatních školských a akademických institucí v ČR vrátil do normálního stavu co nejdříve. Aktuálně však nejsme schopni dobu trvání těchto omezení odhadnout, spíše se předpokládá, že potrvají minimálně 14 dní.

Toto sdělení může být v průběhu času aktualizováno. Všem studentům a zaměstnancům se proto doporučuje pro aktuální informace pravidelně sledovat web PF UK a UK.

Studenty i zaměstnance současně vyzýváme, aby dbali o svůj zdravotní stav a v případě obtíží postupovali podle doporučení Ministerstva zdravotnictví, orgánů hygieny a lékařů.

Velmi se omlouváme za komplikace a děkujeme všem za chápavý přístup a spolupráci.

Prof. JUDr. Jan Kuklík, DrSc.

děkan PF UK

Plný text mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 10.3.2020 je k dispozici pod tímto odkazem:

Plný text rozhodnutí rektora UK k současné situaci ohledně koronaviru ze dne 10.3.2020 je k dispozici pod tímto odkazem: