Rekonstrukce politického procesu

obr

Rekonstrukce politického procesu

Dne 3. 3. se uskutečnila rekonstrukce politického procesu s názvem Kafka a spol. Akce se uskutečnila ve Velké porotní síni Vrchního soudu, na kterou se přišlo podívat mnoho diváků z řad studentů a veřejnosti. Tento politický proces v 50. letech proběhl se skupinou mladých lidí zaměstnaných u Spolany Neratovice, kteří na začátku 50. let nesouhlasili s novým politickým režimem a tím, co představoval. Nesouhlas se projevoval různými sabotážními akcemi v továrně.

Hlavní postavy procesu předvedli studenti Vědeckého semináře Rekonstrukce politického procesu (jmenovitě - Kateřina Šustová, Eliška Huclová, Kateřina Končická, Václav Břichňáč, Kateřina Riegelová, Julie Skřivánková, Jiří Kolínský, Ondřej Podliska, Martin Jindříšek, Lukáš Kaňka a Vladimír Patera), který vede Mgr. Tereza Blažková a jehož garantem je dr. Lukáš Blažek z katedry právních dějin PFUK.

Scénář a divadelní část semináře připravil podle archivních dokumentů pan režisér Vít Mazánek z 11:11 production. Tento způsob výuky práva prostřednictvím divadla zavedl ve spolupráci s festivalem Mene Tekel pan prof. Jan Kuklík. Tento způsob poznávání práva v historii studenty baví, a navíc mají možnost nahlédnout na ně z úplně nové perspektivy.”