První ročník akce Den na vozíku proběhne 11. 11. i na PF UK

Dovolujeme si vás pozvat na 1. ročník akce DEN NA VOZÍKU, která se uskuteční ve čtvrtek 11.11.2021. Akci spolupořádají Univerzita Karlova a Centrum Paraple a jejími patrony jsou rektor UK Tomáš Zima a ředitel CP David Lukeš. Program bude opravdu pestrý!

Den na vozíku má být mimo jiné motivací a možností prakticky ukázat, jak důležité je pracovat na postupném odstraňování bariér, aby vzdělání bylo přístupné bez omezení opravdu všem. Studenti i zaměstnanci si proto budou moci vyzkoušet pohyb v prostředí fakulty na invalidním vozíku.
Na Právnické fakultě a na Fakultě humanitních studií budou k dispozici čtyři invalidní vozíky, s nimiž si dobrovolní zájemci mohou vyzkoušet pohyb po fakultních budovách. S obsluhou vozíků jim pomohou přítomní instruktoři nácviku soběstačnosti z Centra Paraple. Prosím zájemce z řad studentů i zaměstnanců Právnické fakulty o zapojení do této akce, aby kontaktovali oddělení komunikace na komunikace@prf.cuni.cz.

Na Právnické fakultě bude zároveň ve stejný den symbolicky položen základní kámen plošiny pro bezbariérový vstup do budovy, jejíž výstavba je těsně před zahájením.

Na Fakultě humanitních studií, proběhne odpoledne také diskuzní fórum za účasti rektora Tomáše Zimy, prorektorky Mileny Králíčkové, ředitele Centra Paraple Davida Lukeše a zástupci UK POINTU, a to na téma služeb Centra Paraple, spolupráce Univerzity Karlovy a Centra Paraple a služeb UK POINTU.
Původně plánovaný večerní koncert byl bohužel s ohledem na zdravotní rizika v souvislosti s aktuální epidemickou situací zrušen. Děkujeme za pochopení.

Po celý den bude také na všech 14 pražských fakultách UK probíhat prodej společného symbolu - brože, která byla navržena speciálně pro tento den. Výtěžek z prodeje je určen na podporu Centra Paraple.
Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci. Paraple je oporou nejen během prvních měsíců v nové situaci, ale kdykoliv v průběhu života.

obr

Dobrovolníci, kteří si budou chtít osobně pohyb na vozíku vyzkoušet, dostanou na obou vybraných fakultách jednoduché úkoly a sami pak budou moci vyhodnotit jejich náročnost. Každý účastník dostane symbolickou odměnu.

Právnická fakulta UK (nám. Curieových 7, 116 40 Praha 1)

9:00 - 12:00 hod.: vyzkoušejte si jízdu na vozíku pod dohledem instruktora nácviku soběstačnosti Centra Paraple

Úkoly na Právnické fakultě UK

1.     V knihovně si půjčte knihu

2.     Vyzkoušejte si přístup na toaletu

3.     Vyzvedněte si potvrzení na studijním oddělení

9:15 hod.: Poklepání základního kamene u příležitosti zahájení výstavby bezbariérového vstupu do budovy za účasti vedení Univerzity Karlovy, Právnické fakulty a Centra Paraple

Fakulta humanitních studií UK (Pátkova 2137/5, 182 00 Praha 8)

13:00 – 16:00 hod.: vyzkoušejte si jízdu na vozíku pod dohledem instruktora nácviku soběstačnosti Centra Paraple

17:00 – 18:00 hod.: diskuzní fórum za účasti rektora Tomáše Zimy, prorektorky Mileny Králíčkové, ředitele Centra Paraple Davida Lukeše a zástupci UK POINTU, témata: služby Centra Paraple, spolupráce Univerzity Karlovy a Centra Paraple, služby UK POINTU

18:30 – 20:00 hod.: závěrečný koncert: hudební vystoupení kapely Sto zvířat a zpěvačky Beaty Hlavenkové s trumpetistou Oskarem Törökem

POZNÁMKA: Pro vstup do fakultních budov platí aktuální protiepidemická opatření. Akce podléhá případným změnám v závislosti na pandemické situaci.

DenNaVoziku2021_poster_A3_FIN.pdf

Uložit událost do kalendáře