Projekt dr. Vacka je nominován na jednu z Cen GAUK

Projekt dr. Vacka je nominován na jednu z Cen GAUK

Projekt dr. Vacka s názvem „Apelační soud a proměna jeho rozhodovací praxe v letech 1687-1727” je nominován na jednu z Cen GAUK. Jedná se o projekt s řadou hodnotných výstupů, což je činí celkově mimořádně dobrým. Hlavním výstupem projektu jsou dvě monografie (Sexuální delikty před apelačním soudem v letech 1687-1727) a Apelační soud v letech 1627-1727: studie a prameny. V případě druhé monografie je doloženo přijetí do tisku v nakladatelství UK Auditorium. Kvalitu první monografie ostatně dokládá, že za ni řešitel získal hned dvě ceny, a to cenu Josefa Hlávky (Nadace nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových) a cenu Praemium excelllentiae (PF UK), což je u výstupu juniorního řešitele jistě hodno zaznamenání. Vedle toho byla publikována řada dílčích výstupů (kapitola v zahraniční monografii, vystoupení na konferencích) a také vystoupení v televizním pořadu na téma čarodějnických procesů v rámci pořadu ČT "Historie.cs".

Řešitel tedy nejen naplnit cíl výzkumu, ale nad to také aktivně přispěl v rámci tzv. třetí role univerzity, tj. podílel se aktivně na popularizaci vědy a výzkumu. Z těchto důvodů se hodnotitel domnívá, že v případě tohoto projektu se nabízí uvážení jeho nominace do užšího výběru projektů pro Cenu GA UK.