Prof. Monika Pauknerová byla znovuzvolena do Řídící rady UNIDROIT

obr

Prof. Monika Pauknerová byla znovuzvolena do Řídící rady UNIDROIT

Dne 14. prosince 2023 proběhly volby do Řídící rady UNIDROIT, ve kterých byla jedním z členů znovuzvolena prof. JUDr. Monika Pauknerová, DSc. Mandát bude zastávat do konce roku 2028.

Profesorka Pauknerová se věnuje mezinárodnímu a evropskému právo soukromému. V roce 2002 byla jmenována profesorkou v oboru mezinárodního práva soukromého a práva mezinárodního obchodu na Univerzitě Karlově. Na Právnické fakultě Univerzity Karlovy působí již od roku 1993. Do Řídící rady UNIDROIT byla poprvé zvolena již v roce 2014 a její opakované znovuzvolení zdůrazňuje nejen její odbornou kompetenci, ale také důvěru, kterou si získala od kolegů na mezinárodní úrovni.

Pro Českou republiku představuje toto znovuzvolení významný přínos. Profesorka Pauknerová, jako česká zástupkyně v Řídící radě, přináší do právních diskuzí o mezinárodním právu a obchodě nejen český pohled. Její role v UNIDROIT umožňuje získávat důležité informace z dění v mezinárodním právu soukromém a právu mezinárodního obchodu.

Paní profesorce moc gratulujeme k tomuto opětovnému úspěchů!