Přihlaste se na online výuku Comparative Law of Religion s hostujícím profesorem Wolfgangem Wieshaiderem

prof

Dnes řešíme především nošení roušek a zahalování, není to však tak dávno, kdy veřejností hýbalo jiné kontroverzní téma - možný zákaz zahalování.

Chcete se dozvědět více o právních aspektech podobných pravidel, používání náboženských symbolů nebo právní úpravě náboženských svátků v evropských zemích, to vše prizmatem judikatury Evropského soudu pro lidská práva?

Přestože zahraniční spolupráce v tomto období právě nevzkvétá, podařilo se zorganizovat výuku v předmětu Comparative Law of Religion, i když v distanční podobě. Jsme rádi, že náš hostující profesor Wolfgang Wieshaider, jehož mateřskou univerzitou je Vídeňská univerzita, nabídne i našim studentům výuku v tomto předmětu, kde se společně se svými vídeňskými kolegy seznámíte mimo výše uvedené otázky i s dalšími tématy srovnávacího konfesního práva.

Předmět bude probíhat formou videokonferencí 25. 11., 2. 12. a 9. 12. (vždy jde o středu) od 9:00 do 12:00 hodin.

Přihlašování skrze SIS již v tuto chvíli není možné, můžete se přihlásit e-mailem tajemníkovi katedry KPD (sejdlj@prf.cuni.cz), který Vás na předmět zapíše, a to do maximální kapacity 20 studentů PF UK.

Pokud tedy máte zájem, neváhejte, pište a těšte se.

Uložit událost do kalendáře