Přihlašte se na mezinárodní MOOT COURT z evropského práva

Baví tě Evropské právo?

Chceš reprezentovat fakultu v moot courtu,
kde se utkáš se soupeři ze zahraničních univerzit?

Chceš vylepšit své právní dovednosti? A k tomu získat 8 kreditů za PVP?

Tak neváhej a přihlaš se na letošní Central and Eastern European Moot Competition!

CEEMC je mezinárodní soutěž z práva EU, která simuluje řízení o předběžné otázce před Soudním dvorem Evropské unie. A proč by ses měl/a zúčastnit?

Soft skills - psaní podání, ústní argumentace, práce s judikaturou a předpisy; vše zásadní schopnosti pro praktikujícího právníka. Není proto lepší způsob, jak se naučit praktickým právním dovednostem, než skrze moot court. Ač účast v soutěži může znít jako zbytečná práce, není. S odstupem pak budete rádi, že jste do toho šli a kolik jste se toho naučili.

Soudci jsou kapacity v oboru - v soutěži působí mimo jiné (jak současní, tak bývalí) soudci a generální advokáti SDEU, je to tak perfektní příležitost prezentovat svoje argumenty před takovými jmény v oboru, jako jsou třeba Eleanor Sharpston, Michal Bobek nebo Jan Passer. A ještě si s nimi můžete pokecat během bohatého doprovodného programu.

Unijní právo tak, jak ho neznáte - v průběhu soutěže budete zpracovávat písemná a ústní podání v řízení o předběžné otázce a ponoříte se do unijního práva opravdu do hloubky. Zadání je sice fiktivní, ale vždy reflektuje nejnovější zajímavé otázky práva EU. V posledních letech byla soutěžní zadání inspirována například případy Superligy nebo Uber.

Je to legrace - Cíle soutěže jsou, v následujícím pořadí, odejít s nadšením, poznat nové lidi, něco se naučit a třeba si i odnést nějakou tu cenu (mezi které mimochodem patří například výlet do Londýna a na univerzitu v Cambridge, nebo stáž u SDEU). CEEMC je správným mixem soutěže a možnosti se učit a pracovat na svých dovednostech a týmové práci. Celou soutěží vás provedou koučové s bohatými zkušenostmi se soutěží: Sára Tichá, David Závada a Jana Soukupová.

JAK A KDY SOUTĚŽ PROBÍHÁ? Soutěž má dvě hlavní části: příprava písemných podání za obě strany sporu a následně ústní kola, které proběhnou 26.-28. dubna. Letos se CEEMC koná v Praze a Právnická fakulta UK je jedním ze spoluorganizátorů. Příprava na soutěž bude probíhat již od prosince. Setkání v minulých letech probíhala v rozsahu 1-2x týdně. Zkouškového ani klauzur se ale nebojte, na všem se domluvíme a s tímto počítáme.

KOHO HLEDÁME? 3-4 studenty, kteří jsou alespoň v druhém ročníku, mají dobrou znalost angličtiny (celá soutěž probíhá v AJ), chuť se učit a věnovat svému studiu něco nad rámec klasického rozvrhu. Hlubší znalost evropského práva není nutností, tu získáte samotnou přípravou na soutěž ✨

JAK SE PŘIHLÁSIT? - poslat CV a krátký motivační dopis (max. 1 stránka) v angličtině na soukupovaj@prf.cuni.cz a sara.ticha@seznam.cz, a to do 5. prosince.

7. prosince od 18:30 pak proběhne na fakultě v místnosti 34 ústní pohovor, kde se krátce pobavíme o vaší motivaci, časových možnostech a zodpovíme jakékoli otázky (pokud byste nemohli, můžeme se domluvit na alternativním termínu). A pokud si nejste jistí, že je moot pro vás, nebojte se přihlásit i tak, konkrétní představy probereme na pohovoru.

Pojďte s námi do toho!