Přihlašování na letní školu "Evropská úmluva o ochraně lidských práv v praxi" stále probíhá

foto

Centrum právních dovednosti ve spolupráci s právníky Kanceláře vládního zmocněnce pro zastupování ČR před ESLP zvou studentky a studenty PF UK na letní školu „Evropská úmluva o ochraně lidských práv v praxi“.

📅 Kdy: 23. – 26. června 2022 (čtvrtek poledne – neděle poledne)

🏞 Kde:  Horní Poříčí  - rekreační středisko Univerzity Karlovy v jižních Čechách přímo u řeky Otavy (změna místa konání z Patejdlovy boudy ve Špindlerově Mlýně z organizačních důvodů na straně rekreačního střediska)

🚀 Lektorský tým:

• Petr Konůpka, zástupce vládního zmocněnce pro zastupování ČR před ESLP

• právníci Kanceláře vládního zmocněnce

• Hana Draslarová, asistentka Centra právních dovedností PF UK

• Martin Kopa, soudce krajského soudu v Brně, zakladatel stránky Iurium Daily

📝 Na co se můžete těšit:

• Základní principy fungování Úmluvy
  • Jak vyhledávat judikaturu ESLP a jak ji efektivně číst
  • Rešerše právních otázek a právní psaní
  • Implementace rozsudků ESLP v ČR
  • Moot court
  • Turistický výlet po hřebenech Krkonoš

💰 Účastnický poplatek: Nehradí se. Studenti si sami zajišťují a hradí dopravu.

Pro přihlášení:

Sepište krátký motivační dopis, proč máte zájem se letní školy zúčastnit (1 NS) a esej o Vámi vybraném rozsudku ESLP (1–3 NS). V eseji vyzdvihněte, v čem je rozsudek významný nebo v čem s jeho závěry souhlasíte či nesouhlasíte. Obojí zašlete prostřednictvím formulářePřihlášky se vyhodnocují průběžně, a to do naplnění kapacity, nejpozději však do 30. května.

Na základě odevzdaných přihlášek bude přijato k účasti 25 studentů. Vybraní uchazeči budou informováni začátkem dubna 2022.

Případné dotazy zasílejte na adresu: draslarova@prf.cuni.cz. Těšíme se na Vaše přihlášky!