Přihlašování do programu European Doctorate in Law & Economics

PhD program
European Doctorate in Law & Economics
 Přihlásit se můžete do 1. února 2024
K dispozici je 5 až 6 plných a 1 až 2 částečná stipendia.

• Jeden z největších doktorských programů v oboru.
  • Společný PhD program pěti významných evropských univerzit: Bologna, Hamburg, Univerzita Karlova (Praha), Rotterdam a Rennes.
  • Příležitost studovat a žít v několika zemích a pracovat na výzkumu s doktorandy z celého světa a školiteli z řad předních odborníků z oboru Law & Economics.
  • Stipendia jsou nabízena jednotlivými partnerskými univerzitami.
  • Vícenásobný doktorský titul.

Požadavky pro přijetí do programu

Vysokoškolské vzdělání v oborech práva, ekonomie nebo v příbuzném oboru.

Výběr kandidátů a kandidátek

Žadatelé budou vybráni na základě akademických výsledků a předpokladů vykonávat vědeckou práci v oboru ekonomické analýzy práva na špičkové mezinárodní úrovni. Dobrá znalost angličtiny je předpokládaná.

Pro zájemce o studium EDLE na Právnické fakultě Univerzity Karlovy

• Studium je organizováno jako souběžné studium EDLE a anglického doktorského programu Právnické fakulty UK.
  • Kandidáti a kandidátky se musejí přihlásit do obou programů a plnit jejich studijní požadavky (ekvivalentní požadavky se vzájemně uznávají).
  • Obhajoba disertační práce proběhne na Erasmus University Rotterdam.
  • Studium a disertační výzkum je na plný úvazek.
  • Studenti jsou podpořeni standardním českým PhD stipendiem s možností navýšení dle kvality a potřeb kandidáta nebo kandidátky. Školné je prominuto.
  • Koordinátorem EDLE na Právnické fakultě UK je doc. Josef Montag, montagj@prf.cuni.cz.

Více informací o programu, přihláškách a požadované dokumenty najdete na zde.