Přihlašování do Lidskoprávního moot courtu 2021/2022 do 31. 10.

Chcete si vyzkoušet právní argumentaci v praxi a získat zpětnou vazbu na vaše písemná i ústní podání? Zajímají vás lidská práva? Rádi byste si vyzkoušeli argumentovat přímo na Ústavním soudě již během svého studia?

Srdečně zveme všechny studentky a studenty Právnické fakulty Univerzity Karlovy k účasti na celostátní soutěži v simulovaném soudním procesu v oblasti lidských práv.

Jaké je aktuální zadání?
Petr měl diagnostikováno duševní onemocnění a z důvodu pokusu o sebevraždu byl hospitalizován v psychiatrické nemocnici. Zvolil méně invazivní léčbu, nikoli léčbu silnějšími léky a elektrošoky, která sice nabízela trvalejší stabilizaci nemoci, ale neumožnila by mu rychlý návrat ke studiu. Petr pak v průběhu této léčby opustil otevřené oddělení nemocnice a oběsil se. Rodiče Petra jsou přesvědčeni, že nemocnice na něj měla více dohlížet, u civilního soudu se domáhají náhrady újmy.

Komu je soutěž určena?
Do soutěže se mohou přihlásit 2-4 členné týmy složené ze studentek a studentů. Vřele studentkám a studentům doporučujeme sehnat si kouče, například z řad doktorandek a doktorandů. Rádi vám se sháněním kouče pomůžeme - neváhejte se na nás obrátit na níže uvedených kontaktech. (Stejně tak prosíme potenciální kouče - doktorandky a doktorandy, kteří by měli zájem studentům s přípravou na moot courtu pomoct - aby se nám ozvali, rádi je propojíme s konkrétním týmem).

Praktické informace:
- přihlašování do 31. 10. 2021
- odevzdání písemných podání do 30. 11. 2021
- fakultní ústní kolo na PF UK - pátek 17. 12. 2021 (pevně věříme, že se bude moct uskutečnit prezenčně ve fakultní soudní síni, v případě nutnosti proběhne ústní kolo online)
- celostátní finále na Ústavním soudě v Brně – březen 2022 (pokud to situace umožní - bude upřesněno)

Kompletní zadání případu včetně příloh, oficiální pravidla soutěže i veškeré další informace naleznete na webu Lidskoprávního moot courtu.

V případě jakýchkoliv otázek se prosím neváhejte obrátit na fakultní koordinátory PF UK:

Hana Draslarová: draslarova@prf.cuni.cz

Jan Exner: exnerj@prf.cuni.cz

Letošní ročník probíhá pod záštitou zástupkyně veřejného ochránce práv Mgr. Moniky Šimůnkové. Fakultní kolo PF UK pro Vás zajišťuje Centrum právních dovedností.

Uložit událost do kalendáře