Přihlašování do Lidskoprávního moot courtu

Přihlašování do Lidskoprávního moot courtu

Chcete si vyzkoušet právní argumentaci v praxi a získat zpětnou vazbu na svá písemná i ústní podání? Zajímají vás lidská práva? Rádi byste si vyzkoušeli argumentovat přímo na Ústavním soudě již během svého studia?


Srdečně zveme všechny studenty a studentky Právnické fakulty Univerzity Karlovy k účasti na celostátní soutěži v simulovaném soudním procesu v oblasti lidských práv.

Na jaké téma se můžete těšit?
"Mentálně znevýhodněné matce se narodila dcera Ema. Kvůli tomu, ale i pro slabší socio-ekonomické zázemí rodičů dozoroval na jejich péči OSPOD. Poté, co Emu na rodinné oslavě pokousal pes, rozhodl soud na návrh OSPODu o přechodné pěstounské péči. Rodiče však Emu milují a chtějí ji rychle získat zpět.“ Má se Ema vrátit k rodičům, nebo zůstat u pěstounů?

Komu je soutěž určená?
2-4 členným týmům složeným ze studentů a studentek PF UK (vřele studentům a studentkám doporučujeme sehnat si kouče, např. z řad doktorandů a doktorandek).

Kdy se soutěž koná?
- přihlašování do 31. 10. 2019
- termín odevzdání písemných podání: 11. 11. 2019
- termín konání fakultního kola na PF UK: 22. 11. 2019
- celostátní finále na Ústavním soudu v Brně: 6. 3. 2020

Kde se dozvím víc?
Kompletní zadání případu, pravidla, včetně vzorových fakultních pravidel, kterými se řídí fakultní kolo na PF UK, i veškeré další informace naleznete na webu Ligy lidských práv:
http://llp.cz/akce/lpmoot/.

V případě jakýchkoliv otázek se neváhejte obrátit na fakultní koordinátory PF UK:
Mgr. Hana Draslarová: draslarova@prf.cuni.cz
JUDr. Jan Exner: exner@prf.cuni.cz


 

Soutěž pořádá Liga lidských práv ve spolupráci s Masarykovou univerzitou. Fakultní kolo PF UK pro Vás zajišťují Centrum právních dovedností a Common Law Society.