Přednáška prof. Christophera McCruddena na téma "Constitutionalism and Social Rights"

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

rádi bychom Vás pozvali na přednášku na téma „Constitutionalism and Social Rights“, která se uskuteční dne 21. března od 16:00 v místnosti č. 305 v budově PFUK. Hostem této události bude profesor Christopher McCrudden, uznávaný mezinárodní odborník v oblasti konstitucionalismu a lidských práv působící na Michigan University a Queen´s University Belfast. Ve své přednášce se bude věnovat řadě aktuálních otázek sociálních práv v kontextu konstitucionalismu jako je problematika zdůvodnění sociálních práv pohledem konstitucionalistických principů, vztah politického a právního diskurzu při hledání optimálního rozsahu ochrany sociálních práv či procesy europeizace sociálních práv. Věříme, že tato přednáška bude zajímavá pro všechny, kteří se zajímají o ústavní právo, lidská práva nebo sociální práva. Přednáška se uskuteční v rámci předmětu „European Constitucionalism - Human Rights, Equality and Person Dignity”, kterou pořádá Centrum pro konstitucionalismus a lidská práva.

Doufáme, že si najdete čas, a těšíme se na Vás.

Uložit událost do kalendáře