Praga vincit - tým z PFUK zvítězil v římskoprávním Moot Courtu

Tým z PFUK ve složení Gabriela Pallová, Eliška Mikešová a Kateřina Levá zvítězil v letošním Římskoprávním Moot Courtu. Gratulujeme!

Účastnily se týmy z českých právnických fakult a specialitou letošního celostátního kola bylo, že vše probíhalo online. Velký dík patří spolku ELSA, který se postaral o organizaci!

Římskoprávní Moot Court Competition je soutěž tradičně pořádaná studentský spolkem ELSA Česká republika ve spolupráci ELSA Slovensko, čímž vzniká poměrně unikátní možnost pro studenty se zúčastnit mezinárodního moot courtu, a to již v prvním ročníku studia na právnické fakultě. Letošní ročník bohužel musel proběhnout bez ELSA Slovensko, jelikož na Slovensku nestihly lokální ELSA skupiny uspořádat lokální kola. Avšak v České republice se všechny 4 lokální skupiny se současnou situací popraly na jedničku a soutěžily tedy 4 finálové týmy, které se utkaly ve finálovém online kole 30. 4. 2020 skrz platformu umožňující videokonference. V pětičlenné komisi byli: za Právnickou fakultu MUNI: Mgr. Lucie Mrázková, za Právnickou fakultu UPOL: doc. JUDr. Petr Dostalík, Ph.D., za Právnickou fakultu ZČU: JUDr. Jan Šejdl, Ph.D., a za Právnickou fakultu UK prof. JUDr. Michal Skřejpek, DrSc. a doc. JUDr. Petr Bělovský, Dr. Jak již bylo uvedeno, na prvním místě se umístila trojice studentek z pražské fakulty ve složení Gabriela Pallová, Eliška Mikešová a Kateřina Levá. Druhé místo obsadil naopak pánský tým z Brna, a to ve složení Aleš Hollý a Petr Brothánek. Třetí místo obsadil olomoucký tým ve složení Vendula Marxová, Michaela Havlíčková a Alexandra Johnová, a na čtvrtém místě skončil tým z plzeňské fakulty Matěj Cita, André Mašek a Johana Brázdilová.

Všem zúčastněným gratulujeme za skvělé výkony!