Pozvánka FHSafe: Osvětová a preventivní akce k sexualizovanému a genderově podmíněnému násilí

obr

#FHSafe je akce zaměřená na prevenci genderově podmíněného a sexualizovaného násilí na FHS a UK.

Akci pořádá studentská komora fakultního senátu FHS a je cílená zejména na studující FHS, ale rovněž na vyučující a další lidi pohybující se na univerzitní půdě.

Akce se zúčastní také ombudsmanka naší Právnické fakulty Mgr. Eva Hrubá.

Sexualizované a genderově podmíněné násilí je jedním z projevů mocenské nerovnováhy, kterou vysokoškolské prostředí nutně přináší. Jaké podoby toto násilí může mít a co můžeme udělat pro jeho prevenci? Jak můžeme podporovat bezpečnou a inkluzivní atmosféru na univerzitě? Na koho se můžeme obrátit, pokud se setkáme se sexualizovaným nebo genderově podmíněným násilím?  Tato preventivní a osvětová akce je především první vlaštovkou, která má za cíl otevřít širší diskusi na toto nesmírně citlivé a stigmatizující téma.

Akce proběhne v sobotu 1.10. v AULE FHS formou prakticky zaměřených přednášek a závěrečné panelové diskuse.

13:00 - zahájení - Věra Sokolová, Marie Vymazalová
13:15 - Irena Smetáčková
14:00 - Šárka Homfray
15:20 - Nahlas - Eliška Frešerová
16:00 - Panelová diskuse - Irena Smetáčková, Eliška Frašerová, Petr Pavlík, Eva Hrubá (ombudsmanka PF UK), Jan Sláma. Moderují Tatiana Chavalková Badurová a Agáta Hrdličková
.

Pozvánka na akci ke stažení ZDE.

Uložit událost do kalendáře