Pátý ročník Úvodu do studia práva na Právnické fakultě UK je za námi

Pátý ročník Úvodu do studia práva na Právnické fakultě UK je za námi

Pátý ročník Úvodu do studia práva na Právnické fakultě UK je za námi  

Studentům prvního ročníku se před nedávnem v Informačním systému objevil jejich první kredit. Zapsáním splněných kolokvií byl ukončen pátý ročník Úvodu do studia práva, jehož smyslem je usnadnit studentům nástup na fakultu.  

Letos na podzim absolvovalo prezenční výuku přes 600 studentů, a to v rámci 28 různých seminárních skupin. 4 seminární skupiny letos nově pokračují ve společné výuce v zimním semestru v rámci projektu studijních kruhů.    

Úvod do studia práva letos oslavil své páté narozeniny. Absolventi předmětu jsou tak již v každém ročníku a první absolventi předmětu v letošním roce dokončí fakultu. V pilotní podobě byl předmět vyzkoušen v roce 2018, kdy byly odučeny 2 seminární skupiny a kurzemtehdy ještě bez oficiální podobyprošlo zhruba 50 studentů. O rok později, v roce 2019 proběhla výuka pro 4 seminární skupiny a zhruba 100 studentů, předmět měl podobu volitelného předmětu. Od roku 2020 s nástupem nové akreditace se předmět stal povinnou součástí studia a projde jím každý student nastupující do prvního ročníku a každý účastník kurzu CŽV, tedy přes 600 studentů ročně.  

„Kurz spolehlivě ujistil, že vydat se cestou studia práva pro byla ta správná volba. Hodně jsem se toho naučila a kupříkladu schopnost vyhledat zákon v online prostředí mi byla k užitku již pár dní po skončení kurzu.“ – odpověď studentky 1. ročníku ze zpětné vazby 

Za podporu děkujeme hlavnímu partnerovi předmětu, kterým je od počátku jeho zavedení advokátní kancelář Bird & Bird, a dalším partnerům. Podpora partnerů fakultě umožňuje především udržet model výuky v relativně malých seminárních skupinách vedených vždy dvojicí lektorů a zapojovat do výuky předmětu odborníky z praxe z řad nedávných absolventů fakulty.