Nabídka odborných PŘEDMĚTŮ V NĚMČINĚ + ZDARMA KURZ NĚMČINY na Goethe Institutu

Nabídka odborných PŘEDMĚTŮ V NĚMČINĚ + ZDARMA KURZ NĚMČINY na Goethe Institutu

V zimním semestru akademického roku 2023/2024 budou blokově vyučovány dva odborné předměty v německém jazyce hostujícím profesorem z UNI Regensburg prof. Frankem Maschmannem:

HV4209 Einführung in das deutsche Zivilrecht (kurz koncipován jako úvodní předmět pro získání vhledu do německého občanského práva)

HV4013 Grundzüge des Arbeitsrechts (mírně pokročilejší kurz zaměřený na německé pracovní právo a korporátní compliance)

Předměty jsou vhodné jako příprava na studijní výjezd do zahraničí i pro budoucí praxi v advokátních kancelářích s orientací na německojazyčné země. Jsou součástí profilačního modulu Grundlagen des deutschen Rechts.

Studenti, kteří se zapíší na uvedené předměty přes SIS do 26. 9. 2023, dostanou možnost absolvovat intenzivní kurz německého jazyka (cca. úroveň B1 nebo B2) na Goethe Institutu zdarma (3.–⁠ 13. 10. 2023, 90 minut denně v odpoledním, resp. podvečerním čase).

Oba předměty budou vyučovány kombinovaně:

Předmět HV4209 bude mít prezenční výuku koncentrovanou na PF UK ve dnech 16. –⁠18. 10. 2023 (cca. 3 x 2 hodiny) a následně bude pokračovat online každý pátek od 10:00 ve formě řešení případových studií s akademiky z UNI Regensburg

Předmět HV 4013 bude mít prezenční výuku koncentrovanou na PF UK ve dnech 19. a 20. 10. 2023 (celodenní bloky)

Uložit událost do kalendáře