Nabídka měsíčních stipendijních pobytů pro doktorandy a akademiky na partnerských univerzitách (Německo) v roce 2022

V rámci meziuniverzitní spolupráce nabízí vybrané partnerské univerzity v Německu pro rok 2022 následující stipendia pro doktorandy, případně též pro akademické pracovníky (počet uváděných míst je pro celou UK):

Universität zu Köln
 2 – 3 jednoměsíční stipendia pro doktorandy nebo akademiky
doktorandi – 1000 EUR měsíčně, akademici – 1500 EUR měsíčně

Universität Hamburg
 10 jednoměsíčních stipendií pro doktorandy nebo akademiky
doktorandi - 1200 EUR měsíčně, akademici – 1600 EUR měsíčně

Universität Heidelberg
 1 jednoměsíční stipendium pro doktorandy - 1200 EUR měsíčně

Náležitosti přihlášky do výběrového řízení jsou tyto:

a) Academic Visitor Application
b) Strukturovaný životopis (jen u doktorandů)
c) Předběžný příslib přijetí od pedagoga z partnerské univerzity (u akademiků zvací dopis)
d) Podrobný popis studijního záměru v němčině nebo angličtině (jen u doktorandů)
e) Studijní průměr z předešlého studia (jen u doktorandů)

Termín pro podání přihlášek na zahraniční oddělení PF UK je 10.12.2021 (osobně či emailem na konecna@prf.cuni.cz). V případě vyššího počtu uchazečů se nevylučuje fakultní předvýběrové řízení, konečné rozhodnutí o přiznání stipendia činí RUK ve spolupráci s partnerskou univerzitou.