Nabídka měsíčních stipendijních pobytů pro doktorandy a akademiky na německých univerzitách v roce 2024 (Köln, Hamburg, Heidelberg, Bonn)

Informujeme o nabídce měsíčních stipendijních pobytů na Uni Köln, Uni Hamburg, Uni Heidelberg a UNI Bonn v kalendářním roce 2024.

V rámci meziuniverzitní spolupráce nabízí vybrané partnerské univerzity v Německu rok 2024 následující stipendia pro doktorandy a akademické pracovníky (počet uváděných míst je pro celou UK):

• Universität zu Köln

- 3 jednoměsíční stipendia pro doktorandy – 1200 EUR měsíčně

- 1 jednoměsíční stipendium pro akademiky – 2000 EUR měsíčně

• Universität Hamburg

- 6 jednoměsíčních stipendií pro doktorandy – 1200 EUR měsíčně

- 5 jednoměsíčních stipendií pro akademiky – 1900 EUR měsíčně

• Universität Heidelberg

- 1 jednoměsíční stipendium pro doktorandy - 1200 EUR měsíčně

• Universität Bonn

-  1 jednoměsíční stipendium pro doktorandy - 1200 EUR měsíčně

Podávání přihlášek:

Doktorandi podávají přihlášku přes webovou aplikaci do 5.12.2023 včetně.

Akademici podávají přihlášku emailem na Zahraniční oddělení PF UK Mgr. Eleni Dimelisové (dimelise@prf.cuni.czdo 5.12.2023 včetně.

Přílohu přihlášky tvoří:

a) Academic Visitor Application;

b) strukturovaný životopis (jen u doktorandů);

c) předběžný příslib přijetí od pedagoga z partnerské univerzity (u akademiků

zvací dopis na hlavičkovém papíře);

d) podrobný popis studijního záměru v němčině nebo angličtině (jen u doktorandů);

e) studijní průměr z předešlého studia (jen u doktorandů).

PF UK podané přihlášky posuzuje pouze předběžně, o nominacích za celou UK rozhodne v celouniverzitním výběrovém řízení prorektorka pro zahraniční vztahy a mobilitu. Nominace následně podléhají schvalovacímu procesu na úrovni rektorátu partnerské univerzity.

O výsledku budou uchazeči informování cca. v průběhu ledna/února 2024.

Uložit událost do kalendáře