Nabídka měsíčních stipendijních pobytů pro doktorandy a akademiky na německých univerzitách v roce 2023 (Köln, Hamburg, Heidelberg)

Informujeme o nabídce měsíčních stipendijních pobytů na Uni Köln, Uni Hamburg a Uni Heidelberg v kalendářním roce 2023.

V rámci meziuniverzitní spolupráce nabízí vybrané partnerské univerzity v Německu rok 2023 následující stipendia pro doktorandy a akademické pracovníky (počet uváděných míst je pro celou UK):

• Universität zu Köln
    - 2 až 3 jednoměsíční stipendia pro doktorandy nebo akademiky,
    (doktorandi – 1200 EUR měsíčně, akademici – 1850 EUR měsíčně);
  • Universität Hamburg
    - 10 až 14 jednoměsíčních stipendií pro doktorandy nebo akademiky, (doktorandi - 1200 EUR měsíčně, akademici – 1600 EUR měsíčně);
  • Universität Heidelberg
    - 1 jednoměsíční stipendium pro doktorandy (1200 EUR měsíčně).

Podávání přihlášek:

Doktorandi podávají přihlášku přes webovou aplikaci do 5.12.2022 včetně.

Akademici podávají přihlášku emailem Mgr. Eleni Dimelisové (dimelise@prf.cuni.cz) do 5.12.2022 včetně.

Přílohu přihlášky tvoří:

a) Academic Visitor Application;

b) strukturovaný životopis (jen u doktorandů);

c) předběžný příslib přijetí od pedagoga z partnerské univerzity (u akademiků

zvací dopis na hlavičkovém papíře);

d) podrobný popis studijního záměru v němčině nebo angličtině (jen u doktorandů);

e) studijní průměr z předešlého studia (jen u doktorandů).

PF UK podané přihlášky posuzuje pouze předběžně, o nominacích za celou UK rozhodne v celouniverzitním výběrovém řízení prorektorka pro zahraniční vztahy a mobilitu. Nominace následně podléhají schvalovacímu procesu na úrovni rektorátu partnerské univerzity.

O výsledku budou uchazeči informování cca. v průběhu ledna/února 2023.

Uložit událost do kalendáře