Na PF UK právě probíhá letní škola pro americké studenty

Memorandum o vzájemné spolupráci mezi PF UK a STCL

Na PF UK právě probíhá letní škola pro americké studenty

Po tříleté odmlce hostí PF UK opět letní školu pro americké studenty, kterou naše fakulta pořádá ve spolupráci se South Texas College of Law (STCL Houston, Texas). Po dobu čtyř týdnů budou američtí studenti navštěvovat kurzy vyučované profesory ze STCL, do programu jsou zařazeny i přednášky vyučujících z PF UK.

Spolupráce mezi PF UK a STCL má dlouholetou tradici. Od roku 2004, kdy se letní škola konala poprvé, se programu účastnilo již několik stovek studentů a desítky vyučujících. v roce 2013 zde přednášel předseda Nejvyššího soudu USA John Roberts. Letos přijelo z USA 22 studentů a 3 profesoři, nabízeny jsou tyto předměty: Religious Freedom - International and Comparative Constitutional Law Perspectives, International Arbitration in the Real World a Global Lawyering.

V letošním roce do Prahy přicestoval i děkan STCL Michael F. Barry. Během slavnostního setkání s děkanem PF UK prof. Boháčem bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi PF UK a STCL na další období. V nadcházejících letech se počítá nejen s pokračováním společně pořádaných letních škol, dojde i k prohloubení spolupráce. Nově byla totiž sjednána též možnost výměny studentů na semestrální až roční výměnné pobyty na partnerské instituci. Toto rozšíření nabídky mezifakultních výměnných pobytů nás velmi těší a doufáme, že budeme moci již brzy vybrat první studenty, kteří v akademickém roce 2024/2025 zamíří do Houstonu.