Možnosti psychologické podpory a pomoci

obr

Možnosti psychologické podpory a pomoci

Včerejší tragédie na Filosofické fakultě vážně otřásla celou akademickou obcí fakulty i celé univerzity a tíživě dopadá na nás všechny. Chceme vás proto ujistit, že si mimořádnost a náročnost celé situace uvědomujeme a snažíme se z naší pozice dělat maximum možného, abychom ji společně zvládli.

Bude-li zapotřebí, pro vyučující nebo studující je k dispozici psychologická poradna https://www.prf.cuni.cz/poradna.

Mgr. et Mgr. Bc. Šárka Červinková, naše úterní paní psycholožka, v návaznosti na včerejší události také vytvořila spolu se svými kolegy iniciativu krizové intervence pro oběti i další dotčené osoby. Jedná se o pomoc zdarma, a to online i osobně v centru Prahy, v rozsahu 1-3 hodiny na osobu. Cílem je v souladu s krizovou intervencí zmapovat a ošetřit akutní stav dotčených osob. Formulář pro přihlášení naleznete ZDE

• Pomoc pro přeživší a svědky střelby na Filosofické fakultě a pro jejich blízké osoby nabízí také organizace In IUSTITITA na krizové telefonní lince: 773 177 636;

• Linka bezpečí: non stop 116 111, pro rodiče: 606 021 021;

• Pražská linka důvěry: 222 580 697;

• Krizová linka Policie ČR: 974 823 158;

Další informace o podpoře a pomoci např. ZDE

Je možné se také obrátit na paní ombudsmanku Evu Hrubou, email: ombudsmanka@prf.cuni.cz, případně tel.: 724 769 929.

Nabídli jsme vedení Filozofické fakulty UK veškerou podporu v této bezprecedentní situaci.

Zároveň vyjadřujeme upřímnou soustrast pozůstalým po obětech tohoto hrůzného činu a přejeme uzdravení všem zraněným.