Lidskoprávní moot court 2022/2023

Lidskoprávní moot court 2022/2023

Slyšeli jste o moot courtech, ale nebyli jste si jistí, jestli to je to pravé pro Vás? Chtěli byste si vyzkoušet své dovednosti prezentace právního případu v písemné i ústní formě a chtěli byste, aby vám někdo poskytl zpětnou vazbu? Zajímá Vás lidskoprávní problematika s celoevropským přesahem? 

Pak je letošní Lidskoprávní moot court přesně pro vás! 

Srdečně zveme všechny studentky a studenty Právnické fakulty Univerzity Karlovy k účasti na celostátní soutěži v simulovaném soudním jednání v oblasti lidských práv. 

Jakému tématu se budeme letos věnovat? 

Zajímáte se o svobodu projevu a šíření dezinformací? Pak u letošního Lidskoprávního moot courtu nesmíte chybět! 

Přesuňte se společně s námi do země Esko a vyřešte případ pana Leopolda Havrdy, který na svém webu mez.ek mimo jiné podporoval agresi země Zordor vůči sousednímu státu Arda. Národní doménový registrátor EK.NIC země Esko se rozhodl doménu mez.ek vyřadit z centrálního seznamu doménových jmen. V praktické rovině se stránka stala „neviditelnou”, a tudíž byla čtenářům nedostupná. Pan Havrda kvůli vyřazení domény a nucenému přechodu na doménu jinou přišel o svůj příjem z online reklamy a náhradu teď požaduje po společnosti EK.NIC. 

Jak vyřešit tuto spletitou situaci? To už necháme na vás. 

Pro koho je soutěž určena? 

Do soutěže se mohou přihlásit 2−4 členné týmy složené ze studujících, kteří mají zájem o rozšíření svých obzorů v oblasti lidských práv a právních dovedností. Soutěž je určena i úplným začátečníkům v oblasti simulovaných soudů. 

Vřele doporučujeme studentkám a studentům sehnat si kouče (například z řad doktorandek a doktorandů), který vám s řešením případu může pomoct. Rádi Vám se sháněním kouče pomůžeme. Neváhejte se proto na nás obrátit na níže uvedených kontaktech. 

Kdy se soutěž koná? 

  • přihlašování: do pondělí 31. 10. 2022 
  • odevzdání písemných podání: do středy 30. 11. 2022 
  • fakultní ústní kolo na PF UK: v pátek 16. 12. 2022 
  • celostátní finále na Ústavním soudě v Brně: únor 2023 (bude upřesněno) 

Kde se dozvíte více informací? 

Kompletní zadání případu včetně příloh, oficiální pravidla soutěže i veškeré další informace naleznete na webu České společnosti pro evropské a srovnávací právo, která se ujala organizace letošního ročníku. 

V případě jakýchkoliv otázek se prosím neváhejte obrátit na fakultní koordinátory PF UK: 

Hana Draslarová: draslarova@prf.cuni.cz 

Jan Exner: exnerj@prf.cuni.cz 

 

Budeme se těšit z Vaší účasti. 

Letošní ročník probíhá pod záštitou České společnosti pro evropské a srovnávací právo. Fakultní kolo PF UK pro Vás zajišťuje Katedra právních dovedností 

Uložit událost do kalendáře