Kucera Scholarship - nabídka semestrálního stipendijního pobytu na St. Thomas University (USA) v letním semestru AR 2022/23

Odbor zahraničních vztahů RUK vyhlašuje výběrové řízení na dva semestrální stipendijní studijní pobyty na University of St. Thomas (St. Paul, Minnesota, USA) v letním semestru akademického roku 2022/2023 v rámci Kucera Scholarship.

Studenti nehradí školné a obdrží stipendium ve výši 5.000 USD / student / pobyt.

Podmínkou je česká národnost uchazečů a trvalý pobyt na území ČR. Na St. Thomas University si mohou studenti vybírat pouze předměty úrovně undergraduate.

Výběrové řízení

Výběrové řízení je dvoukolové. Právnická fakulta nominuje max. dva uchazeče do druhého kola výběrového řízení na Odboru zahraničních věcí RUK.

Bližší informace ke stipendiu včetně nabízených kurzů naleznete zde.

Přihláška

Uchazeči o stipendium nahrají do webové aplikace následující přílohy přihlášky v anglickém jazyce:

• ·         životopis
  • ·         motivační dopis
  • ·         konkrétní studijní plán na vybrané univerzitě
  • ·         doporučující dopis z domovské katedry
  • ·         aktuální výpis studijních výsledků za celé studium VŠ
  • ·         celkový studijní průměr za celé studium VŠ
  • ·         doklad o jazykové způsobilosti

Termín podání přihlášek prostřednictvím online aplikace je do 30. dubna 2022. Studenti, kteří se chtějí ucházet o nabízené stipendium, současně informují o svém zájmu emailem Zahraniční oddělení PF ( lorencka@prf.cuni.cz).