Informační setkání pro studenty vyjíždějící do zahraničí v programu Erasmus+ v akademickém roce 2023/2024

obr

Zahraniční oddělení PF UK uspořádalo ve spolupráci s Evropskou kanceláří UK informativní schůzku pro studenty, kteří uspěli ve výběrovém řízení a vyjedou na zahraniční studijní pobyt v rámci programu Erasmus+ v akademickém roce 2023/2024.

Na setkání se studenti dozvěděli řadu informací ohledně nadcházejícího pobytu.  A to i nad rámec informací, které jsou uvedeny webových stránkách PF UK nebo rektorátu UK a které si může o účasti v programu Erasmus+ přečíst každý, kdo má zájem o studijní pobyt v zahraničí. Studenti byli rovněž seznámeni s projektem Charles Abroad, který se snaží studentům UK zábavnou a moderní formou podat informace, které by je mohly zajímat, zvažují-li studentský pobyt v zahraničí. Podrobné a důležité informace zde ale naleznou i ti, kteří se už na konkrétní studijní pobyt chystají – např. si mohou přečíst zkušenosti těch studentů, kteří obdobný pobyt již absolvovali.

V rámci výběrového řízení na zahraniční pobyty v rámci programu Erasmus+ v únoru letošního roku uspělo 168 studentů, což je znatelný nárůst ve srovnání s rokem předcházejícím. Vzhledem ke skutečnosti, že na financování tak vysokého počtu zahraničních studijních pobytů nestačila částka, kterou na stipendijní podporu programu Erasmus+ na rok 2023/2024 poskytl fakultě Rektorát UK, rozhodlo kolegium děkana, že poskytne dodatečné finanční prostředky ze stipendijního fondu PF UK tak, aby všichni nominovaní studenti mohli na zahraniční studium vycestovat.

Proběhla též výběrová řízení na zahraniční studijní pobyty na základě mezifakultních a meziuniverzitních dohod. V rámci fakultní spolupráce se zahraničními partnery bylo na zahraniční studijní pobyty vybráno 7 studentů, ve fakultním kole výběrového řízení na zahraniční pobyty na základě meziuniverzitních dohod uspělo dalších 7 studentů, na potvrzení jejich nominace ze strany rektorátu UK zatím čekáme.