moot court

Druhý ročník studentské soutěže Spotřebitelskoprávní moot court

Studenti právnických fakult se již podruhé mohou zúčastnit Spotřebitelskoprávního moot courtu – soutěže, kterou po loňském úspěchu opět pořádá časopis dTest. Přihlášky je možné podat do 15. října 2020. Letošní ročník simulovaného soudního jednání bude věnován nekorektním praktikám online seznamek.

Do soutěže se až do 15. října 2020 mohou přihlásit dvou až čtyřčlenné týmy studentů právnických fakult prostřednictvím webového formuláře uvedeného na www.spotrebitelskymoot.cz. Na stejném webu jsou k dispozici také kompletní informace, zadání, pravidla soutěže i složení odborné poroty.

Na základě případu vycházejícího ze skutečných stížností uživatelů online seznamek zpracuje každý tým podání za obě strany sporu, náhodný los pak rozhodne, kterého z účastníků bude v případě postupu do dalšího kola zastupovat. Zadání případu, dokumenty i samotné jednání jsou velmi podobné skutečné praxi.

Tematicky zaměřené moot courty, kde si studenti vyzkouší roli právních zástupců nanečisto, jsou skvělou příležitostí ke zlepšení argumentačních dovedností, odborných znalostí i schopnosti týmové spolupráce. Kromě nových zkušeností získají vítězné týmy také hodnotné ceny věnované pořadatelem.

Minulého ročníku se zúčastnilo 35 týmů z celé republiky, vítězem se stal tým studentů z Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Nejlepší písemné podání odevzdali studenti z Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a na stejnou fakultu putovalo také ocenění pro nejlepšího řečníka.

Věříme, že v letošním ročníku zabodují také studenti naší fakulty a všem našim týmům přejeme mnoho úspěchů.