Den otevřených dveří proběhl úspěšně online, přihlášku lze podat do konce března

logo

Přestože je Právnická fakulta téměř rok vyřazena z obvyklého provozu, zájemci o studium se mohli zúčastnit tradičního Dne otevřených dveří, který proběhl 10. února v online podobě. Studenti fakulty dokonce účastníky akce naživo provedli budovou. Přihlášky letos PF UK přijímá až do konce března.

Přenos dne otevřených dveří živě sledovalo 350 zájemců, do dnešního dne jej vidělo přes 3 300 uživatelů. Záznam je nadále k dispozici ZDE na fakultním YouTube kanálu. Vedení fakulty a studenti promluvili nejprve o přijímacím řízení, studijním programu, předmětech i dalších tématech a následně se téměř 200 registrovaných zájemců zúčastnilo živých virtuálních prohlídek fakultní budovy se stávajícími studenty.

Samotnému živému přenosu předcházela série pěti online setkání s názvem Pět důvodů, proč studovat právo v Praze. Všechny přednášky jsou stále dostupné ze záznamu a nabízí celistvý obrázek o studiu na pražské Právnické fakultě. Kromě prohlídky fakulty jsme se během setkání věnovali například také možnostem pracovního zařazení absolventů.

Přijímací řízení

Podávat elektronické přihlášky ke studiu je možné až do středy 31. března 2021. Přijímací zkoušky se skládají z testů z Obecných studijních předpokladů a Základů sociálních věd společnosti SCIO a lze je absolvovat online. Termíny zkoušek najdete zde.

Podrobné podmínky přijetí jsou k dispozici ZDE. V případě otázek k přijímacímu řízení můžete navštívit stránku s nejčastějšími dotazy, anebo napsat e-mail na prijimacky@prf.cuni.cz.

Podívejte se na fotografie ze Dne otevřených dveří níže.