Den celoživotního vzdělávání & Festival absolventů

Univerzita Karlova opět otevírá historickou budovu Karolina a zve širokou veřejnost na Den celoživotního vzdělávání & Festival absolventů. Obě akce se uskuteční v sobotu 23. dubna 2022, od 10:00 do 16:00 hod. a vstup je zdarma. Hlavním mediálním partnerem akce je Český rozhlas.

Návštěvníci každého věku se budou moci seznámit s širokou nabídkou celoživotního vzdělávání, jež má na UK dlouhou tradici. Právnická fakulta UK představí nové atraktivní kurzy Univerzity třetího věku  - simulované soudy pro U3V a Juridika – Pracovní právo pro neprávníky a Praktický průvodce budoucího a stávajícího důchodce.

Na děti i dospělé čeká opravdu bohatý doprovodný program. Kouzla a čáry s tekutým dusíkem předvedou zástupci Matematicko-fyzikální fakulty, karetní hra „To letí století!“ z dílny Fakulty sociálních věd zase prověří znalosti návštěvníků z moderních českých dějin. Screeningové vyšetření aterosklerózy pro vás chystají studenti Lékařské fakulty v Plzni. Jak vypadá svět pod mikroskopem? To odhalí zástupci Přírodovědecké fakulty.

Významnou část programu Festivalu absolventů tvoří zlaté promoce. Jde o tradiční slavnostní ceremoniál, kterým si absolventi připomínají 50 let od úspěšného ukončení studia na Univerzitě Karlově. V letošním roce si pamětní listy u příležitosti zlaté promoce převezme 23 absolventek a absolventů Právnické fakulty UK z let 1971 a 1972.

Pro zájemce je zpřístupněna právě probíhající výstava Grafika roku 2021 a Cena Vladimíra Boudníka. Výstava je přehlídkou současné grafické umělecké tvorby v Česku.

Těšíme se na vás!

Uložit událost do kalendáře