3. místo týmu PF UK na mezinárodní soutěži INADR

foto

3. místo týmu PF UK na mezinárodní soutěži INADR

Začátkem března 2023 se tým Právnické fakulty Univerzity Karlovy zúčastnil mezinárodní negociační a mediační soutěže INADR University International Mediation Tournament v Bologni. Reprezentační tým tvořili Lukáš Jirásek, Lucie Heráčková a Sabina Škrobánková pod vedením kouče Mgr. Tomáše Ryzy, doktoranda katedry finančního práva. Negociační tým reprezentoval Univerzitu Karlovu ve finále, ze kterého si odnesl 3. místo v kategorii Advocate & Client. 

Soutěž tvořila 3 základní kola, kdy každý soutěžící postupně vystoupil v roli advokáta, klienta a mediátora. Případy byly především obchodně zaměřené, ale jeden z případů se tentokrát týkal i rodinné záležitosti. Porotci, mezinárodně uznávaní profesionálové, hodnotili schopnost spolupráce mezi klientem a advokátem, vyjednávací strategii a techniky, hájení a dosažení svých zájmů, i konstruktivní spolupráci s protistranou. Následně se tým PF utkal v semifinále s indickou NALSAR University of Law a ve finále s dánskou Aarhus University. 

Soutěže se účastnili i další studenti z PF UK, Markéta Burelli a Štěpán Vlk, kteří ve složeném týmu postoupili do semifinále.

Součástí edukačního programu soutěže byla také konference Ženy v mediaci, pořádaná na oslavu Dne žen, která přinesla účastníkům další nové poznatky. Řečníci se soustředili na témata Women and Mediation: United Nations Experiences and Reflections (Dr. Laura Bologna, United Nations Official) nebo The Marginalization of Women Peacemakers (Dr. Kenneth Frank, USA). Dále účastníci měli možnost zúčastnit se mnoha přednášek z mediace a negociace týkajících se strategie, negociačních a mediačních technik a mnohých jiných.